Park handlowy Stop.Shop.
Park handlowy Stop.Shop.

Spółka Immofinanz podpisała umowy najmu dla trzech ze swoich parków handlowych pod parasolową marką Stop.Shop. w Polsce.

Nowy najemca pojawi się już niebawem w najdłużej funkcjonującym w naszym kraju obiekcie tego typu w Legnicy. Ponadto, kolejne umowy zostały podpisane dla Stop.Shop.-u w Kętrzynie, a także aktualnie realizowanego projektu w Świnoujściu, którego otwarcie planowane jest na wiosnę 2016 roku.

Szersza oferta parków handlowych

Stop.Shop. w Legnicy, posiada łączną powierzchnię najmu na poziomie ponad 7 tys mkw. Jest on położony bezpośrednio przy autostradzie A4, w sąsiedztwie hipermarketu Auchan oraz marketu budowlanego Castorama. Najnowszym najemcą tego parku handlowego został Media Markt, który na łącznej powierzchni 1,8 tys. mkw. zaoferuje swój bogaty asortyment sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, AGD, telewizorów oraz urządzeń audio-wideo i biurowych.

W przypadku parku handlowego w Kętrzynie (łączna powierzchnia najmu – 5,3 tys. mkw.), który został otwarty w drugiej połowie 2014 roku, nowym najemcą została ogólnopolska sieć sklepów dyskontowych Pepco. Na powierzchni ok. 350 mkw., Pepco zaoferuje odzież damską, męską i dziecięcą oraz artykuły przemysłowe codziennego użytku.

Budowa parku handlowego Immofinanz w Świnoujściu oficjalnie wystartowała w czerwcu br. Efektem rozmów negocjacyjnych w zakresie leasingu powierzchni dla tego obiektu, które są równolegle prowadzone, jest podpisana umowa z firmą Martes Sport. Najemca ten na prawie 500 mkw. zaprezentuje swoją ofertę odzieży, obuwia oraz akcesoriów sportowych renomowanych marek. Stop.Shop. w Świnoujściu będzie posiadał łączną powierzchnię najmu na poziomie 3,6 tys. mkw., a jego cechą charakterystyczną będzie fakt, że powstanie on we wpisanym do rejestru zabytków, budynku dawnej miejskiej rzeźni i masarni.

Komercjalizacja

– Podpisane aktualnie umowy są kolejnym potwierdzeniem, że model parków handlowych Stop.Shop. wraz z ich międzynarodowym rozwojem, to format, który się sprawdza i jest atrakcyjny dla najemców. Co więcej, wszystkie cztery z naszych funkcjonujących obiektów tego typu w Polsce są praktycznie wynajęte. To obiecujący znak dla dalszego rozwoju tej marki – podsumował Nicolas Fernandez de Retana, Director Asset Management Retail Europe, Immofinanz.

Na portfel nieruchomości typu Stop.Shop. należących do Immofinanz Group aktualnie składają się 53 parki handlowe w 7 krajach. W Polsce do tej pory zostały otwarte parki handlowe Stop.Shop. w Legnicy, Mławie, Kętrzynie oraz Żarach.

Immofinanz Group jest wystawcą targów Shopping Center Forum 2015 Fall Edition, które odbędą się 16-17 września 2015 roku w Warszawie w EXPO XXI. Z inwestycjami handlowymi spółki będzie można zapoznać się na stoisku nr. 4.10