Dantex-Rondo Wiatraczna Warszawa

Dantex-Rondo Wiatraczna Warszawa

Spółka Dantex rozpoczęła pracę przy realizacji projektu Rondo Wiatraczna w Warszawie.

Kompleks powstanie przy ul. Grochowskiej, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na handlowej mapie stolicy, tuż przy Rondzie Wiatraczna, na terenie znanego wszystkim warszawiakom Uniwersamu Grochów. Partnerem strategicznym inwestycji jest „Społem” Warszawska Spółdzielnia Spożywców Praga Południe. Projekt Rondo Wiatraczna zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2015, na stoisku numer 6.8.

Rondo Wiatraczna z nowym obiektem mieszkaniowo-handlowo-biurowym

Obiekt oferować będzie ok. 23 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej, ponad 11 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz ok. 1,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Operatorem spożywczym w handlowej części kompleksu będzie Społem, kontynuując rozpoczętą w tym miejscu w 1977 r. działalność handlową, jako jeden z pierwszych w historii Warszawy wielkopowierzchniowych, samoobsługowych sklepów spożywczych.

Galeria handlowa znajdzie się na dwóch kondygnacjach i obejmie ok. 60 sklepów oraz punktów usługowych. Na poziomie -1 zaplanowano parking dla klientów galerii, wyposażony w ponad 160 miejsc postojowych.

– Zgodnie z założoną przez nas strategią komercjalizacji, planujemy stworzyć w tym miejscu klasyczne „convenience center”, którego oferta ma uczynić zeń nie tylko miejsce wygodnych, codziennych zakupów, ale i przyjazną przestrzeń do spędzania wolnego czasu. – mówi Elżbieta Kowalczyk, Dyrektor ds. najmu w Spółce Dantex, odpowiedzialna za komercjalizację obiektu. Trzon galerii handlowej stanowić będzie supermarket spożywczy o powierzchni ponad 2,5 tys. mkw., uzupełniony o ofertę z branży drogeryjnej, obuwniczej, modowej, gastronomicznej, wyposażenia wnętrz oraz szeroko rozumianej branży usługowej. I tak w inwestycji przewidziano powierzchnię dla apteki, księgarni, banku, pralni, kantoru, drogerii, sklepów obuwniczych, odzieżowych, restauracji, kawiarni i wielu innych.

– Mamy przyjemność realizować projekt w doskonałej lokalizacji, ze świetną ekspozycją od strony jednego z kluczowych węzłów komunikacyjnych prawobrzeżnej części Warszawy, w miejscu o ogromnym trafficu pieszo-jezdnym i bardzo mocno zakorzenionej w świadomości warszawiaków handlowej tradycji. To niewątpliwie główne atuty tego projektu, przekładające się sią na bardzo duże zainteresowanie ze strony najemców. – dodaje Elżbieta Kowalczyk.

Aktualnie trwają prace przygotowawcze. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na I kwartał 2016 r., zakończenie – na IV kwartał 2017 roku. Całkowity budżet inwestycji szacowany jest na ok. 200 mln zł. Budynek został zaprojektowany przez pracownię FS&P ARCUS Sp. z o.o.

Dantex – ponad 20 lat doświadczenia na rynku deweloperskim

Dantex to profesjonalna firma deweloperska, z bogatym doświadczeniem w branży, działająca w obszarze budownictwa mieszkaniowego, biurowego i handlowo-usługowego. Od początku lat 90. firma konsekwentnie realizuje projekty na warszawskim rynku nieruchomości, m.in. jako jedna z pierwszych dostrzegła potencjał postindustrialnych terenów warszawskiej Woli i Mokotowa. Dotychczasowy bilans zrealizowanych przez spółkę inwestycji obejmuje ponad 140 tys. mkw. powierzchni. Kolejnych 130 tys. mkw. jest w trakcie realizacji. W projektach biurowych na Woli i Służewcu Przemysłowym przedsiębiorstwo zarządza obecnie 50 tys. mkw. własnej, nowoczesnej powierzchni biurowej. Aktualnie spółka koncentruje się na rozwoju projektów mieszkaniowych w atrakcyjnych lokalizacjach stolicy.

Rondo Wiatraczna w liczbach

Powierzchnia handlowo-usługowa: ponad 11 tys. mkw., w tym ok. 60 sklepów, zlokalizowanych na dwóch kondygnacjach.
Operator spożywczy: supermarket Społem.
Powierzchnia biurowa: 1,5 tys. mkw.
Powierzchnia mieszkalna: ok. 23 tys. mkw.
Parking: 650 miejsc postojowych, w tym 160 miejsc, dedykowanych dla klientów galerii handlowej.