CH Auchan Łomianki
CH Auchan Łomianki

Z myślą o mikroprzedsiębiorcach, freelancerach, a także wszystkich osobach poszukujących cichego miejsca do pracy powstało biuro coworkingowe w Centrum Handlowym Auchan Łomianki.
W jednym z lokali galerii handlowej do dyspozycji oddano zaplecze biurowe, a także dostęp do bezpłatnego internetu. Korzystanie z „własnego biurka” jest bezpłatne.

Coworking cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, a zapotrzebowanie na tanie miejsce do pracy stale rośnie. Dlatego też w czerwcu w Centrum Handlowym Auchan Łomianki otwarto tak zwane „wspólne biuro”.

– Osoby, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą i nie stać ich na wynajęcie biura, freelancerzy czy osoby z innych miast, przyjeżdżające do Łomianek w celach biznesowych – z myślą o takich pracownikach stworzyliśmy w naszej galerii biuro coworkingowe. Jest to rozwiązanie wygodne, i przede wszystkim tanie – komentuje Hanna Gailitis, menedżer Centrum Handlowego Auchan Łomianki.

Do dyspozycji klientów oddano blisko 90 mkw. powierzchni wyposażonej w biurka, krzesła oraz sprzęt biurowy, taki jak samoobsługowe ksero czy drukarka. Korzystanie z przestrzeni biurowej jest darmowe, natomiast za używanie sprzętu pobierana jest drobna opłata. W biurze dostępny jest również bezpłatny bezprzewodowy internet. Aby skorzystać z miejsca do pracy, wystarczy przyjść do galerii handlowej.

– Czasami do wykonania swoich obowiązków pracownicy potrzebują spokoju i ciszy. Praca w kawiarni, restauracji czy nawet w domu nie zawsze daje taką możliwość. Biuro coworkingowe to nie tylko sposób na uniknięcie gwaru, lecz także wspaniała okazja na poznanie innych osób i zdobycie nowych kontaktów biznesowych – dodaje Hanna Gailitis.

Idea biur coworkingowych narodziła się w Stanach Zjednoczonych i określa przestrzeń do pracy skupiającą osoby niezatrudnione przez tę samą firmę. Taka forma pracy jest popularna na całym świecie – najwięcej tego typu biur znajduje się w USA, Niemczech, Hiszpanii czy Włoszech. Coraz więcej powstaje ich również w Polsce.

Pierwsze w Łomiankach biuro coworkingowe dostępne jest w Centrum Handlowym Auchan Łomianki przy ulicy Brukowej 25. Z przestrzeni do pracy można korzystać w godzinach otwarcia galerii handlowej.

Centrum Handlowe Auchan Łomianki ma ponad 35 tysiącach mkw. powierzchni handlowej na której znajduje się hipermarket Auchan i blisko 100 sklepów. CH Auchan Łomianki zostało otwarte w 2012 roku. Obiekt posiada 1820 miejsc parkingowych, w tym 25 dla osób niepełnosprawnych. Centrum należy do Immochan.

 

Immochan będzie wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2015. Swoje projekty zaprezentuje przy stoisku 4.3