Skwer Handlowy RECE w Grudziądzu
Skwer Handlowy RECE w Grudziądzu

Firma RECE zarządzająca w Polsce 11 centrami handlowymi typu convenience wprowadziła ostatnio kilka zmian do oferty swoich obiektów.

– Pomimo tego, iż nasze obiekty mają zwykle charakter osiedlowy i spełniają funkcje miejsc codziennych szybkich zakupów, każda lokalizacja jest nieco inna i innych usług czy produktów poszukują klienci, którzy nas odwiedzają. Stąd staramy się dostosowywać ofertę naszych obiektów do aktualnej sytuacji rynkowej w danym miejscu – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Małgorzata Trzaskowska, Head of Leasing, RECE Poland sp. z o.o.

Mix najemców w Skwerach Handlowych

Poszczególne Skwery Handlowe zarządzane przez RECE różnią się od siebie zarówno jeśli chodzi o mix najemców jak i profil klienta. Dodatkowo czynnikiem, który, jak podkreśla deweloper, odgrywa coraz większą rolę na rynku, to rosnąca konkurencja. Jest to także czynnik, który determinuje procesy komercjalizacji i rekomercjalizacji centrów RECE.

W ostatnim czasie do grona najemców obiektu handlowego w Słupsku dołączył Kebab House – prowadzony przez lokalnego przedsiębiorcę, a chiński market obecny w obiekcie od ponad 2 lat znaczne powiększył swoją powierzchnię. Z kolei obiekt w Grudziądzu powiększy swoją ofertę o aptekę. W Toruniu działalność przed wakacjami rozpoczęło biuro podróży Coco tours, a w Inowrocławiu sklep mięsny Sobkowiak.

– Cieszy nas to, iż nasze obiekty funkcjonujące kilka a czasem kilkanaście lat na rynku cieszą się zaufaniem lokalnych przedsiębiorców czy regionalnych sieci. Często zdarza się iż nasi najemcy są w pierwszej kolejności naszymi klientami i doceniając nasze obiekty z pozycji klienta decydują się na współpracę – podsumowuje Małgorzata Trzaskowska.

RECE Poland wystawcą SCF 2015

Pierwszy Skwer Handlowy został otwarty w Łodzi w styczniu 2001 r., kolejne powstały w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu, Gdańsku, Głogowie i Słupsku, Piotrkowie Trybunalskim, Kaliszu, Inowrocławiu i Grudziądzu. Obecnie RECE jest właścicielem i zarządcą 11 obiektów handlowych.

Przedstawiciele RECE Poland będą wystawcami jesiennej edycji Shopping Center Forum 2015. Swoje projekty zaprezentują przy stoisku 5.4