Apteka Cosmedica
Apteka Cosmedica

Grupa Cosmedica ostatnio otworzyła trzy nowe apteki. 26 sierpnia w Bydgoszczy, w zeszłym tygodniu w Nowym Sączu i Tarnowie. Tym samym w całym kraju ma ich już czterdzieści i zapowiada kolejne otwarcia.

Otwarta dziś apteka jest czterdziestą działająca pod marką Cosmedica i mieści się w parku handlowym Prima w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 161. Podobnie jak inne punkty tego konceptu jest połączeniem apteki i specjalistycznej drogerii. W samoobsługowej części drogeryjnej znaleźć można wyjątkowo szeroki asortyment medycznych dermokosmetyków, bo w tym właśnie obszarze grupa się specjalizuje, uzupełniając ofertę o rozbudowane wysokospecjalistyczne konsultacje dermokosmetyczne.

Ekspansja sieci

Najwięcej aptek marki Cosmedica znajduje się w Polsce Centralnej, głównie w Warszawie, jednak od dwóch lat trwa ogólnopolska ekspansja grupy, która przez ten czas podwoiła liczbę placówek. Obecnie można je znaleźć od Trójmiasta po Małopolskę.

– Stale się rozwijamy, konsekwentnie zwiększając nasze znaczenie na polskim rynku. I zdecydowanie nie zamierzamy poprzestać na czterdziestu lokalizacjach – zapowiada Jerzy Radziwanowski, prezes zarządu grupy.

– Przed nami kolejne otwarcia jeszcze w tym roku. Szukamy też nowych, interesujących punktów dla naszej marki – wyjaśnia Jerzy Radziwanowski.
Czterdziesta apteka marki Cosmedica liczy ponad 120 mkw. powierzchni najmu. Podobną wielkość mają otwarte w zeszłym tygodniu punkty w galeriach: Sandecja w Nowym Sączu i Tarnovia w Tarnowie. Należą więc do mniejszych w formacie Cosmedica. Grupa jest zainteresowana również pozyskaniem zdecydowanie większych lokali. Średnio w każdej z aptek dostępnych jest 6,5 tys. produktów.

Cosmedica

Grupa Cosmedica to ogólnopolska, dynamicznie rozwijająca się grupa farmaceutyczno-dermokosmetyczna, posiadająca 40 placówek na terenie całego kraju. Oferuje, również poprzez sprzedaż internetową, ponad 24 tys. produktów i fachowe doradztwo.

Placówki grupy można znaleźć w 14 miastach Polski: od Trójmiasta po Nowy Sącz, zarówno w prestiżowych galeriach handlowych, czy convenience centers, jak i w lokalizacjach przy ulicy. Grupa Cosmedica powstała w 2003 roku, jednak już trzy lata wcześniej: 20 października 2000 roku, otwarta została pierwsza z aptek, wchodzących dziś w skład grupy. Była to placówka przy ulicy Książkowej w Warszawie. Średnia powierzchnia lokalu zajmowanego przez sieć Cosmedica to 180 mkw.