Tesco
Tesco

Tesco Polska potwierdziło zmiany w Zarządzie firmy. Wynikają one ze stworzenia jednego zespołu zarządzającego dla rynków w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Zespołem zarządzającym kieruje David Morris, który równocześnie piastuje stanowisko prezesa zarządu Tesco Polska.

Aktualnie w zarządzie Tesco Polska, na stanowisku wiceprezesa zarządu, zasiadają:

– Jamie Walker, dyrektor ds. produktów na Europę Środkową, który koordynuje całość procesów handlowych oraz związanych z tworzeniem i wprowadzaniem na rynek produktów

– Wojciech Wieroński, dyrektor finansowy na Europę Środkową, który odpowiada za całość procesów finansowych w regionie

– Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska, odpowiadający za całość procesów operacyjnych i sprzedażowych

– Czesław Grzesiak, dyrektor działu prawnego Tesco Polska, który odpowiada za procesy prawne i ład korporacyjny.

Anna Grabowska, dotychczasowa wiceprezes zarządu i dyrektor ds. produktów – żywność, postanowiła kontynuować karierę poza strukturami Tesco Polska.

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z ponad 440 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia ok. 28 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 1,5 tys. polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów, zaś w zasięgu internetowej usługi Tesco Ezakupy jest 13,5 mln klientów.

W marcu br. Tesco ogłosiło powstanie nowej jednostki biznesowej – obejmującej cztery rynki – co pomaga firmie usprawnić działania operacyjne i lepiej reagować na aktualne potrzeby klientów. W każdym z krajów, w tym także w Polsce, działają lokalne biura, koordynujące i wspierające pracę sklepów.