Costa Coffee
Costa Coffee

Powiększyła się sieć kawiarni Costa Coffee. W sierpniu 2015 roku Costa Coffee Polska oddała do użytku trzy nowe lokale w Warszawie, Poznaniu i Lublinie.

Nowa kawiarnia Costa Coffee w Warszawie została otwarta w Centrum Handlowym Warszawa Wileńska, u zbiegu ul. Targowej i al. Solidarności. Jest to ważny obiekt łączący funkcje handlowo-usługową, komunikacyjną i biurową, dlatego marka wybrała właśnie to miejsce dla swojej kolejnej kawiarni w stolicy Polski. Goście korzystać mogą z usytuowanego na pierwszym piętrze lokalu zaprojektowanego w stylu Metreo. Kawiarnia w formie wyspy zajmuje łącznie powierzchnię 84 mkw.

Ekspansja w dużych miastach

Równolegle Costa Coffee zainaugurowała swoją działalność w sercu województwa lubelskiego. Nowy lokal działa w Centrum Handlowym Atrium Felicity, przy Alei Wincenta Witosa w Lublinie. 84-metrowa kawiarnia także w stylu Metro znajduje się w centralnej części obiektu, na parterze w strefie food-court przy schodach prowadzących do multipleksu. Niebawem w Lublinie będą funkcjonowały trzy kawiarnie pod marką Costa Coffee – oprócz nowego lokalu w Atrium Felicity, jeszcze dwie kawiarnie zostaną otwarte w Centrum Handlowym Lublin Plaza.

Wraz z otwarciem nowych kawiarni w Warszawie i Lublinie, marka zadebiutowała również na poznańskim rynku. Nowa kawiarnia położona w kameralnej kamienicy na rogu Starego Rynku i ul. Świętosławskiej, w sąsiedztwie XV-wiecznej Fary zaprasza gości do lokalu o powierzchni 140 mkw. Mieszkańcy Poznania mogą już odwiedzać także kawiarnię przy Dworcu PKP, a w tym roku jeszcze trzy kolejne kawiarnie – jedna w Starym Browarze i dwie w Galerii Malta.

Docelowo 800 punktów handlowych

Do końca bieżącego roku finansowego (kończącego się w lutym 2016 r.) w Polsce działać będzie ok. 115 kawiarni Costa Coffee i ok. 220 maszyn Costa Express. W kolejnych latach dynamika rozwoju wzrośnie, czego efektem będzie kilkanaście otwarć rocznie. W perspektywie 5-7 lat liczba kawiarni się podwoi, a liczba urządzeń vendingowych – potroi. Docelowo spółka planuje być dostępna w ok. 800 punktach w całym kraju.