Zgorzelec Plaza
Zgorzelec Plaza

We wrześniu w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Zgorzelec Plaza otworzy swój sklep sieć Monnari. Salon zajmie powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych.

– Będzie to jeden z większych operatorów modowych w naszej galerii i pierwszy sklep tej marki w okolicy. Wysoki poziom komercjalizacji Zgorzelec Plaza oraz bardzo atrakcyjna oferta są przyczyną stale zwiększającej się odwiedzalności, co oczywiście cieszy nas oraz naszych najemców – mówi Michał Beńko, dyrektor centrum.

Monnari to polska sieć modowa działająca w segmencie eleganckiej odzieży dla kobiet. Oferuje dwie, pełne sezonowe kolekcje (wiosna-lato, jesień-zima). Marka Monnari istnieje na polskim rynku od 1998 roku i należy do spółki Monnari Trade SA. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie sieć Monnari liczy ponad 130 salonów firmowych zlokalizowanych w całej Polsce.

Zgorzelec Plaza, którego otwarcie nastąpiło w marcu 2010 roku, to największe centrum handlowo-rozrywkowe w regionie. Zlokalizowane jest w przygranicznym mieście Zgorzelec, zintegrowanym z niemieckim Görlitz, w odległości 16 km od granicy Czech. Przebiegająca dwa kilometry dalej autostrada A4 stanowi główny szlak łączący Drezno z Krakowem, poprzez Wrocław i Katowice. Zgorzelec Plaza posiada około 13 tys. mkw. powierzchni najmu oraz 300 miejsc parkingowych. Wśród najemców obiektu wymienić można: H&M, Carry, Media Expert, Martes Sport, Empik, Douglas, Rossmann, KappAhl, Wojas, Zarycki Meble, Apart, Yes i inne. Poza funkcją handlową mocną stroną obiektu jest rozbudowana część rozrywkowa – jedyne wielosalowe kino w promieniu 50 km należące do sieci Multikino, centrum rozrywkowe PINK – co sprawia, że Zgorzelec Plaza jest popularnym miejscem do zakupów, jak i zabawy.

Plaza Centers jest wystawcą targów Shopping Center Forum 2015 Fall Edition, które odbędą się 16-17 września 2015 roku w Warszawie w EXPO XXI. Z inwestycjami handlowymi spółki będzie można zapoznać się na stoisku nr. 6.2.