Galeria Warmińska
Galeria Warmińska

Dzięki ukończeniu remontu ul. Sikorskiego w Olsztynie Galeria Warmińska stała się miejscem, do którego jest najłatwiej i najdogodniej dojechać na zakupy w Olsztynie.

Ulica Sikorskiego, przy której stoi Galeria Warmińska jest jedną z głównych ulic Olsztyna. Ta droga prowadzi z centrum miasta do nowych, tzw. sypialnianych dzielnic: Nagórki, Jaroty, Pieczewo, Osiedle Generałów, Osiedle Zacisze oraz do osiedla Tęczowy Las. Każdego dnia trasę tę pokonuje średnio 37 tysięcy pojazdów na dobę.

W ostatnich miesiącach Sikorskiego była w generalnym remoncie, ponieważ miasto układało wzdłuż tej ulicy tory tramwajowe i poszerzało ją. W ostatnich dniach sierpnia remont się zakończył, a szeroka, nowa ul. Sikorskiego stała się symbolem komunikacyjnych zmian w Olsztynie.

– Wraz z zakończeniem remontu tej ulicy zanotowaliśmy niemal natychmiastowy wzrost odwiedzin. Po zakończeniu utrudnień komunikacyjnych odnotowaliśmy średnio dzienny wzrost odwiedzalności o 5 tys. osób – mówi Michał Tur, dyrektor zarządzający Galerią Warmińską.

W najbliższych miesiącach sytuacja komunikacyjna Galerii Warmińskiej jeszcze się polepszy ponieważ ul. Sikorskiego będą kursowały tramwaje. Przystanki tramwajowe są zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Warmińskiej. Dzięki temu dojazd do tego miejsca zajmie zarówno z dworca PKP jak i PKS oraz z sypialnianych dzielnic Olsztyna zaledwie kilka minut.

– Przedstawiciele Urzędu Miasta deklarują, że połączenia tramwajowe zostaną uruchomione jeszcze w tym roku tak więc na świąteczne zakupy na pewno będzie można do nas dojechać tramwajem – dodaje Michał Tur.

Galeria Warmińska jest największym kompleksem wielofunkcyjnym w Olsztynie, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita dwupoziomowej galerii wynosi blisko 116 675 mkw. Znajduje się na niej między innymi 170 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, klub fitness, kino i amfiteatr. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny jest wielopoziomowy parking na blisko 1 200 miejsc.