Doctor Candy
Doctor Candy

Przybywa punktów handlowych nowej na polskim rynku sieci sklepów ze słodyczami Doctor Candy. W ostatnim czasie został otwarty w formie wyspy handlowej lokal w Galerii Rzeszów.

W planach spółki Make Business, która rozwija sieć w Polsce, jest otwarcie kolejnej placówki już we wrześniu w łódzkiej Manufakturze. Kolejne punkty w przygotowaniu.

– W tym roku chcemy uruchomić minimum 4 nowe stoiska. Wszystkie punkty Doctor Candy to wyspy handlowe. Nasza strategia zakłada, że koncept ten ma być odciążony od wysokich kosztów i bezpieczny dla potencjalnych partnerów franczyzowych co oznacza niewielką kwotę inwestycji. Stoiska mają 5,6 mkw. powierzchni handlowej – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Dorota Brzozowiec, właścicielka spółki Make Buiness, która jest odpowiedzialna za rozwój sieci na polskim rynku.

Sieć będzie rozwijana w oparciu o system farnczyzowy.

– Dalszy rozwój to głównie placówki franczyzowe. Jesteśmy na etapie podpisywania umów. 2 nowe punkty mają powstać jeszcze pod koniec września. Interesują nas głównie miasta mające powyżej 100 tys. mieszkańców – dodaje Dorota Brzozowiec.

Przypomnijmy, pierwszy na polskim rynku punkt handlowy marki Doctor Candy ruszył z końcem kwietnia 2015 roku w centrum handlowym Atrium Felicity w Lublinie. Doctor Candy to połączenie apteki i sklepu ze słodyczami.