Martes Sport
Martes Sport

Martes Sport zanotował w sierpniu br. przychody netto na poziomie 50 mln zł, co daje przyrost w stosunku do roku ubiegłego na poziomie 28%.

Pod koniec sierpnia sieć Martes Sport powiększyła się o kolejne punkty handlowe. 28 sierpnia został otwarty sklep Martes Sport w Marcredo Center Piekary Śląskie w Piekarach Śląskich, a dzień później w Parku Handlowym w Nowogradzie.

Martes Sport sp. z o.o. działa od 1997 roku. Jest właścicielem sklepów z odzieżą, obuwiem oraz akcesoriami sportowymi. Od 2005 roku otwiera salony o powierzchni 300-1200 mkw. Na koniec sierpnia 2015 roku posiadał 130 sklepów działających pod logo Martes Sport, 11 outletów Hit-ec i 4 lokale Elbrus Firma jest dystrybutorem i producentem takich marek jak: Hi-Tec, Arena, Iguana, Magnum, Colmar, Martes, Elbrus, Ice Peak. Jest też dystrybutorem na Polskę, Czechy i Słowację akcesoriów firmy Nike.

W sklepach Martes Sport oprócz wyżej wymienionych marek znajdują się ponadto produkty m.in. firm: Nike, Adidas, Reebok, Puma, Salomon, Merrel, Kross, Merida, The North Face, Brugi, Head, Atomic, Rossignol, Uvex, Viking, Spokey, Roxy czy Quicksilver.

Martes Sport jest laureatem wielu prestiżowych nagród jak: Najlepszy najemca w kategorii SCF Sport & Fitness Retailer of the Year 2013, Dobra Marka 2014 w kategorii Producent oraz dystrybutor odzieży i sprzętu sportowego, Najlepszego Dystrybutora marki Hi-tec na Świecie w roku 2014, Diament Forbesa 2015, Gazele Biznesu w latach 2013 oraz 2014, Super marka 2015 – Jakość Zaufanie, Renoma w kategorii: Producent oraz dystrybutor odzieży i sprzętu sportowego przyznanego przez Redakcje Biznes Trendy w dzienniku Rzeczypospolita oraz Redakcje Forum Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej. Wyróżnienie otrzymywane przez Spółkę co roku jest potwierdzeniem stabilności i wiarygodności. Dyplom CWB przyznaje Bisnode Polska.