Galeria Wilanów, GTC
Galeria Wilanów, GTC

GTC podpisało z Cinema City wiążącą umowę najmu 3 400 mkw. Największy operator kinowy w Europie otworzy nowoczesny kompleks obejmujący 12 sal kinowych w Galerii Wilanów w Warszawie.

– Zobowiązaliśmy się dostarczać klientom Galerii Wilanów najlepszą ofertę rozrywkowo-handlową, w której nowoczesne kino pełni istotną rolę. Cinema City International jest jednym z kluczowych najemców, którzy w dużym stopniu decydują o atrakcyjności oferty rozrywkowej w centrum handlowym. Jesteśmy dumni, że wśród naszych najemców mamy tak doświadczonego operatora kinowego – mówi Jacek Wachowicz, Chief Investment Officer, GTC.

Cinema City, największy operator kinowy w Polsce, jest częścią Cineworld Group – drugiego co do wielkości operatora kinowego w Europie. Cineworld Group działa w 9 krajach (Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce, Izraelu, Węgrzech, Czechach, Bułgarii, Rumunii oraz na Słowacji). Spółka prowadzi 210 multipleksów z ponad 1 952 salami, w tym 25 typu IMAX oraz 12 salami 4DX. Spółka pierwsze kino otworzyła w 1930 roku w mieście Haifa (Izrael), kontynuując w 1997 rozwój w Europie Centralnej. Pierwsze kino w Polsce Cinema City otworzyło w 2000 roku. Cinema City Poland prowadzi 33 multipleksy z ponad 354 salami kinowymi, w tym 5 salami typu IMAX, 3 salami 4DX a także salami typu VIP. Spółka prowadzi także centra edukacji i rozrywki – Cinema Park.

Galeria Wilanów to pierwsze nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstanie w południowej części Warszawy. Projekt galerii powstał w pracowniach renomowanych pracowni architektonicznych APA Wojciechowski oraz Moshe Tzur. Galeria Wilanów będzie budynkiem otwartym na otoczenie, co podkreśli zielony ogród wraz z efektownymi instalacjami rozrywkowymi. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 61 tys. mkw. W galerii znajdzie się około 250 sklepów oraz punktów usługowych. Do dyspozycji klientów będzie 2 200 miejsc parkingowych zlokalizowanych w podziemiu i na dachu galerii. Wśród najemców są już: Carrefour, H&M, Grupa LPP i wiele innych. Galeria Wilanów weszła w końcową fazę przygotowań formalno-prawnych poprzedzających rozpoczęcie budowy (wniosek o pozwolenie na budowę został już złożony).

GTC jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2015. Swoje projekty zaprezentuje przy stoisku 4.4