Mariusz Majkowski, CBRE
Mariusz Majkowski, CBRE

Gemini Park Tychy, nowa inwestycja Gemini Holding, ma być nowoczesnym obiektem o silnym oddziaływaniu na region. Projekt, który otrzymał już prawomocne pozwolenie na budowę ma zapewnić szeroką ofertą handlowo-usługową wzbogaconą o komponent rozrywkowy. O procesie komercjalizacji tej inwestycji redakcja Retailnet rozmawia z Mariuszem Majkowskim, Senior Associate Negotiator Działu Powierzchni Handlowych CBRE.

Na jakim etapie jest proces komercjalizacji obiektu Gemini Park Tychy?

Prowadzimy zaawansowane rozmowy z dużymi sieciami handlowymi. Projekt Gemini Park Tychy cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najemców, ponieważ większość z nich nie ma jeszcze swoich sklepów w tym mieście. Przyszli najemcy centrum dostrzegają potencjał handlowy i komunikacyjny projektu. Dodatkowo, na zainteresowanie wpływa fakt, że w województwie śląskim coraz częściej mamy do czynienia z migracją wtórną. Dzięki dobrzej rozwiniętej komunikacji, większa liczba osób decyduje się na życie poza Katowicami. W związku z tym stworzenie wielofunkcyjnego obiektu handlowego w tych okolicach ma również uzasadnienie społeczne.

Czy możemy mówić o typie centrum jakim będzie projekt Gemini Park Tychy biorąc pod uwagę obecnych najemców?

Projekt Gemini Park Tychy ze względów lokalizacyjnych ma być elementem konceptu „power center”. Na tym terenie funkcjonują już obiekty handlowe (Tesco, Saturn i Obi), mamy więc do czynienia z obszarem, który w świadomości klientów jest miejscem zakorzenionym w regionie jako handel. Celem inwestora było stworzenie obiektu, który poszerzy istniejącą ofertę, a także będzie jej naturalnym uzupełnieniem. W przypadku takich kompleksowych obiektów bardzo ważnymi czynnikami są duży zasięg i komplementarność oferty.

Dla jakich klientów dedykowany jest ten projekt?

Biorąc pod uwagę czynniki takie jak: lokalizacja projektu, skala projektu (power center) różnorodność marek modowych, punkty usługowe oraz rozbudowane zaplecze food court, naszym celem było stworzenie rodzinnego centrum handlowego o regionalnym zasięgu. Ze względu na dużą liczbę projektów mieszkaniowych w tym obszarze, pracujemy nad taką ofertą dla Gemini Park Tychy, która zaspokoi potrzeby mieszkańców.