Galeria Warmińska
Galeria Warmińska

W lipcu i sierpniu 2015 roku olsztyńską Galerię Warmińską odwiedziło o 21 proc. procent więcej klientów, niż w poprzednich miesiącach. Galeria stała się obowiązkowym punktem dla turystów odwiedzających Olsztyn.

Galeria Warmińska stała się jednym z głównych punktów letnich pobytów w Olsztynie.

– Odwiedzali nas i kupowali u nas klienci z całego kraju, co było widać po rejestracjach aut. Z rozmów z klientami wynikało, że przyciągały ich do tego miejsca obecne tu marki sklepów, których nie ma w innych galeriach w mieście, czy regionie, m.in. Stefanel, TK Maxx, Zara. Gości do Galerii Warmińskiej przyciągały także wyprzedaże, które były promowane w mediach lokalnych i społecznościowych. Wielu odwiedzających Galerię Warmińską robiło sobie pamiątkowe zdjęcia na tle niebanalnej, wyróżniającej się bryły budynku. Mnóstwo takich zdjęć umieszczonych zostało na fb – mówi Michał Tur, dyrektor zarządzający galerią.

– W miesiącach letnich zanotowaliśmy także 14 proc. wzrost odwiedzin mieszkańców Olsztyna, którzy przychodzili do Galerii Warmińskiej nie tylko na zakupy ale po to, by spędzać tu czas, np. z dziećmi na otwarty na początku lata plac zabaw, ogromną popularnością cieszyła się też letnia wystawa dinozaurów. Wiele osób w czasie sierpniowych upałów rezygnowało z gotowania w domu i stołowało się w naszych restauracjach – lokale gastronomiczne zanotowały średnio 24 proc. wzrost obrotów – podkreśla Michał Tur.

Galeria Warmińska otwarta jest od niespełna roku. Od początku swej działalności całość powierzchni handlowej jest wynajęta. Galeria Warmińska jest największym kompleksem wielofunkcyjnym w Olsztynie, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita dwupoziomowej galerii wynosi blisko 116 675 mkw. Znajduje się na niej między innymi 170 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, klub fitness, kino i amfiteatr. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny jest wielopoziomowy parking na blisko 1 200 miejsc.