Galeria Kazimierz
Galeria Kazimierz

Galeria Kazimierz – jedno z najchętniej odwiedzanych centrów handlowych w Krakowie – wzbogaciło swój tenant-mix o kolejnego najemcę – Bytom. Salon marki zajmie powierzchnię ponad 141 mkw.

Znana i ceniona polska marka, kierująca swoją ofertę do współczesnych mężczyzn, doskonale wpisuje się w trwające zmiany 10-letniego obiektu.

– Jesteśmy szczęśliwi, że możemy powitać Bytom w gronie najemców Galerii Kazimierz. Przechodzimy obecnie gruntowne zmiany, które mają na celu modernizację centrum, zarówno w zakresie jego oferty jak i udogodnień dla klientów. Nowoczesny salon marki Bytom doskonale wpisuje się w ten plan, wzmacniając ofertę modową i dołączając do takich marek dla mężczyzn jak: Vistula, Henri Lloyd, Albione czy Pierre Cardin.” Komentuje Paweł Kotlarski, dyrektor Galerii Kazimierz.

Nowy najemca operować będzie na parterze galerii. Zarządca obiektu, CBRE, zapowiada jeszcze w tym roku kolejne nowe umowy najmu.

Bytom to marka dla współczesnych mężczyzn. W kolekcji marki poza klasycznymi garniturami znaleźć można m.in.: płaszcze, koszule, buty, ciekawe dodatki i akcesoria. Firma Bytom wykorzystuje do produkcji tkaniny i dodatki, pochodzące z uważnie wybranych fabryk, współpracując z uznanymi światowymi firmami należącymi do liderów w gronie producentów tkanin i dodatków, takich jak m.in. Vitale Barberis Canonico, Lanificio F. Lli Cerruti, Marzotto, Marlane czy Lanificio Zignone.

Galeria Kazimierz to nowoczesne centrum handlowe, działające od 2005 roku. Centrum handlowe zlokalizowane jest w historycznym centrum Krakowa, przy ulicy Podgórskiej. Na dwóch poziomach galerii znajduje się 140 sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne oraz multipleks z 10 salami kinowymi. Prestiżowymi najemcami są m.in. Cinema City, Alma, Empik, Zara, H&M, czy Pure. Obiekt oferuje prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej.

Od 2014 roku właścicielem galerii jest Invesco Real Estate. Jest to pierwsza oraz jedna z czołowych inwestycji IRE w Polsce. Koncepcję zmian dla Galerii Kazimierz przygotowała londyńska pracownia architektoniczna Haskoll, która specjalizuje się w projektach centrów handlowych, natomiast projekt architektoniczny przygotowała krakowska pracownia Meblodom. Za zarządzanie galerią i wynajem powierzchni w Galerii odpowiedzialna jest firma CBRE.