Comarch Aplikacja Monachium

Comarch Aplikacja Monachium

300 nadajników beacon oraz mobilna aplikacja Munich City App, przygotowane przez Comarch, będą towarzyszyły kupującym podczas 9. Edycji „Kult(ur)-Nacht” – nocy kultury i zakupów, która odbędzie się 11 września 2015 roku w Monachium.

W „Kult(ur)-Nacht” weźmie udział 100 sklepów oraz około 20 tys. uczestników. Podczas wydarzenia sklepy, zarówno te małe, jak i największe domy handlowe, bary, obiekty kulturalne, będą otwarte w godzinach nocnych.

Munich City App

Na potrzeby wydarzenia Comarch udostępnił dedykowaną aplikację pod nową nazwą Munich City App. Dzięki niej mieszkańcy okolic oraz turyści będą na bieżąco informowani o wszystkich nadchodzących wydarzeniach odbywających się w Monachium. Dodatkowo znane marki, takie jak BMW, Tom Tailor czy Lacoste, razem z aplikacją użyją powiązanych z nią beaconów. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpieczne – aplikacja nie zbiera danych o użytkownikach i nie wiąże się z żadnym kosztem.

“Dla nas jest to pierwsza okazja do zainstalowania tak dużej liczby tych nadajników. Dzięki temu będziemy mogli zademonstrować, jak łatwa w użyciu jest nasza technologia oraz jakie korzyści może przynieść jej zastosowanie. W związku z tym wydarzeniem, sklepy biorące udział w akcji otrzymają urządzenia oraz aplikacje do testów całkowicie za darmo. Mamy nadzieję, że wiele z nich zdecyduje się na używanie naszych beaconów w przyszłości” – mówi Philipp Erdkönig, dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu ERP na rynek DACH w Comarch.

Korzyści płynące z aplikacji

Wystarczy pobrać aplikację Munich City App na smartfon, która dzięki sygnałowi Bluetooth przesyłać będzie aktualne oferty handlowe i o wydarzeniach kulturalnych w pobliżu. Aplikacja działa na wszystkich urządzeniach z systemem Android i Apple (z IOS 8 i wyższych, Android 4.3 i wyższe). Monachijskie Smart City jest dostępne za darmo w Google Play i Apple Store.

Comarch SA. jest partnerem technologicznym wydarzenia. Firma specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Wyróżnia się kompleksową ofertą dla sektorów telekomunikacji, usług finansowych, ubezpieczeniowych, dużych firm, administracji publicznej oraz małych i średnich przedsiębiorstw.