Dziewiąty bank dołączył do systemu mobilnych płatności BLIK

Polski Standard Płatności podpisał z Credit Agricole umowę o uczestnictwo w systemie płatności mobilnych BLIK. Decyzja oznacza, że bank będzie mógł udostępnić BLIKA swoim klientom w aplikacji mobilnej, która zostanie wdrożona w tym roku.

– Cieszymy się, że Credit Agricole Bank Polska dołącza do naszego systemu. To dowód na to, że BLIK jest godnym zaufania, powszechnym i wygodnym rozwiązaniem, atrakcyjnym dla klientów. Podpisanie porozumienia z bankiem potwierdza upowszechnienie się otwartego dla każdego wydawcy systemu BLIK – mówi Grzegorz Długosz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

– Płatności telefonem to niezwykle wygodna funkcjonalność. Credit Agricole dostarcza klientom usługi wygodne i praktyczne, zgodne z motto banku – prosto i z sensem. BLIK spełnia te kryteria i dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do grona banków udostępniających ten system płatności – mówi Piotr Giziński, dyrektor Centrum Płatności i Operacji Kartowych w Credit Agricole.

2 miliony transakcji BLIKEM

Z BLIKA może korzystać obecnie ponad 1,5 miliona użytkowników, a od uruchomienia systemu w lutym dokonano około 2 milionów transakcji. BLIKIEM można płacić w ponad 130 tysiącach terminali płatniczych w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i lokalach usługowych oraz w większości sklepów internetowych za pośrednictwem wielu integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Tpay.com, CashBill, eCard, PayTel czy First Data. Za pomocą BLIKA można także wypłacić w bezpieczny sposób gotówkę z większości, bo z ponad 14,5 tys. bankomatów (należą do nich między innymi bankomaty sieci Euronet oraz Planet Cash) oraz dokonać płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P (w tej chwili w ING Banku Śląskim, Banku Millennium oraz BZ WBK).

Aby skorzystać z BLIKA wystarczy odnaleźć go w aplikacji mobilnej dowolnego z banków-założycieli systemu. Aby dokonać zakupu należy wybrać BLIK jako formę płatności, wpisać jednorazowy, sześciocyfrowy kod na terminalu lub komputerze i zaakceptować transakcję na swoim telefonie.

W tej chwili z BLIKA korzystają klienci Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (a także Orange Finanse) i PKO Banku Polskiego (oraz Inteligo). Niebawem dostęp do tej formy płatności będą mieli klienci Getin Banku. Podpisana właśnie umowa o uczestnictwo powoduje, że Credit Agricole Bank Polska staje się dziewiątym bankiem, który dołączył do systemu BLIK.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.