Esotiq & Henderson z dodatkowym finansowaniem na rozwój w Niemczech

Esotiq & Henderson S.A. (E&H), notowana na GPW gdańska spółka odzieżowa, pozyskał solidnego partnera do inwestycji w sieć salonów Esotiq w Niemczech. Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ Aktywów Niepublicznych (FEZ), zarządzany przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A., ma wspólnie z E&H podnieść kapitał spółki Esotiq Germany GmbH.

O planowanej, wspólnej inwestycji Funduszu Ekspansji Zagranicznej i E&H w Esotiq Germany GmbH giełdowa spółka informowała już w raporcie bieżącym z 22 grudnia 2015 roku. Umowa z Funduszem Ekspansji Zagranicznej została podpisana 14 stycznia br.

Rozwój sieci sklepów

Umowa z FEZ przewiduje, że Fundusz i Esotiq & Henderson S.A. będą wspólnie inwestować w rozwój spółki Esotiq Germany GmbH. Kapitał zakładowy niemieckiej spółki zostanie podwyższony łącznie o 2,5 mln EUR. Esotiq Germany GmbH rozwija w Niemczech sieć salonów sprzedaży Esotiq, oferujących bieliznę i kosmetyki tej marki.

– Wsparcie takiego inwestora zapewnia nam komfort rozwoju na najważniejszym dla nas obecnie rynku zagranicznym, jakim są Niemcy. Czynsze są porównywalne z polskimi, ale ceny detaliczne naszych produktów mogą być wyższe. Niemcy to rynek o ogromnym potencjale i obecnie najbezpieczniejszy dla nas kierunek rozwoju – mówi Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson S.A.

Esotiq & Henderson S.A., za pośrednictwem swojej spółki zależnej Esotiq Germany GmbH, prowadzi obecnie w Niemczech 4 salony marki Esotiq. Trzy z nich są własne, a jeden franczyzowy. Od kwietnia 2015 roku w Niemczech działa także internetowy sklep marki Esotiq.

Esotiq & Henderson

Esotiq & Henderson S.A na koniec II kwartału 2015 roku miała 244 salony Esotiq w Polsce wobec 207 rok wcześniej i 3 w Niemczech (1 rok wcześniej), w tym 40 własnych sklepów i aż 204 franczyzowych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.