Grupa Furgonetka uruchomiła usługę same day delivery

Grupa Furgonetka wprowadziła na polski rynek nową usługę – FurgonetkaDziś, czyli możliwość dostawy zakupów online już w dniu zamówienia.

Kupujący offline pytani o to, co przekonuje ich do tradycyjnych zakupów, wskazywali głównie możliwość bezpośredniego kontaktu z produktem oraz posiadania go od razu po zakupie.

Dzięki nowej usłudze same day delivery, zniknie jeden, z tych dwóch wymienionych wyżej elementów dzielących e-commerce i tradycyjny handel – szybkość doręczenia.

Dostawa tego samego dnia

Od stycznia 2016 roku, każdy e-sklep, który posiada magazyny w pobliżu Warszawy, Poznania, Łodzi, Katowic, Wrocławia, Krakowa i Szczecina, będzie mógł zaoferować tę usługę klientom mieszkającym na terenie tych miast. Dostępne będą także przesyłki pomiędzy miastami, w tej chwili pomiędzy Warszawą, Poznaniem, Katowicami i Łodzią.

– Jako Grupa Furgonetka pomagamy we wdrożeniu usługi, doradzamy jak przygotować sklep i magazyn pod względem logistycznym, pomagamy wybrać produkty przeznaczone dla tej usługi, dobieramy odpowiednie rozwiązania IT oraz podpowiadamy w jaki sposób komunikować usługę wśród klientów końcowych. Dzięki tak szybkiemu doręczeniu, e-sklep może wiele zyskać, jednak aby zadowolić klientów, takie zamówienia powinny być traktowane priorytetowo. Ważne, aby do wdrożenia tej usługi podejść profesjonalnie – nie ma tu miejsca na błędy. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z planem, w przeciwnym wypadku, klient zrazi się do naszego sklepu – podsumowuje Piotr Szymczak, Członek Zarządu Grupy Furgonetka.

Koszty i terminy dostawy

Dostawa tego samego dnia nie jest jeszcze zbyt popularna wśród polskich sklepów online, dlatego szybkie wprowadzenie jej do oferty daje realną szansę na wyróżnienie się wśród konkurencji. Zwłaszcza, że klienci są już na taką usługę gotowi. Wyniki przeprowadzonych niedawno badań wskazują, że nawet ponad połowa kupujących online deklaruje gotowość do poniesienia dodatkowych kosztów, aby otrzymać przesyłkę w dniu złożenia zamówienia.

Jest to o tyle ważny sygnał, że koszt usługi FurgonetkaDziś jest tylko o kilka złotych wyższy od opłaty za tradycyjną dostawę kurierską, która trwa 1-2 dni, czyli zamyka się w kwocie kilkunastu złotych. Cena jest stała, również w przypadku przesyłek międzymiastowych.

Niewątpliwą korzyścią dla kupujących jest możliwość wyboru dogodnej pory dostawy. W zależności od godziny zakupu, mogą skorzystać z trzech przedziałów czasowych: rano, w południe lub wieczorem (nawet do 22:00). Dzięki temu znają wcześniej przybliżony czas doręczenia i nie muszą wyczekiwać kuriera przez cały dzień.

E-sklepy zainteresowane wdrożeniem, mogą skorzystać z szeregu udogodnień, tj. narzędzia do obsługi takich zamówień, wsparcie IT oraz pomoc w zaplanowaniu niezbędnych zmian w procedurach na magazynie i w przygotowaniu komunikacji do klientów. FurgonetkaDziś umożliwia także zwrot pobrania w ciągu jednego dnia roboczego (COD Express), zapewnia dedykowaną infolinię oraz materiały operacyjne w postaci foliopaków oraz taśm klejących.

Grupa Furgonetka oferuje wygodne narzędzia, które pozwalają zarówno firmom, jak i osobom prywatnym szybko i tanio wysyłać przesyłki kurierskie. Grupa pracuje nad rozwojem trzech projektów wspierających logistykę polskiego e-commerce: Spinacz.pl, Furgonetka.pl i FurgonetkaDziś, która jest jedną z pierwszych usług same day delivery w Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.