Gotówka wciąż dominującym środkiem płatniczym

Pomimo rozwoju płatności mobilnych i bezdotykowych, gotówka pozostaje dominującym środkiem płatniczym, informuje portal RetailingToday.com

Badania przeprowadzone przez firmę Cardtronics wskazują, że nawet ludzie, którzy aktywnie korzystają z bezgotówkowych płatności wciąż często sięgają po banknoty i monety.

Gotówka dominuje

– Gotówka wciąż jest dominującym środkiem płatniczym dla wielu biznesów i w wielu kategoriach – wskazuje Tom Pierce, CMO firmy Cardtronics. Podkreśla, że z płatnościami wiąże się także wiele często powtarzanych mitów. – To nie prawda, że Millenialsi całkowicie porzucili gotówkę na rzecz nowych form płatności. Pozostają otwarci na różne formy wydawania pieniędzy.

W Polsce użycie gotówki wciąż jest popularne, między innymi ze względu na słaby poziom ubankowienia społeczeństwa. Około 78 proc. polaków posiada konta bankowe. Dla unii Europejskiej wskaźnik ten wynosi 95 procent.

Proste konto dla każdego

Stan ten ma zmienić nowa dyrektywa Unii Europejskiej, która ma zagwarantować każdemu obywatelowi Unii darmowy dostęp do najprostszego konta bankowego, które będzie zapewniało możliwość wykonania przelewu przez internet. Do konta ma być dołączona także karta płatnicza.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.