American Eagle Outfitters zamyka sklepy w Polsce

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl amerykańska marka odzieżowa American Eagle Outfitters planuje zamknąć sklepy w Polsce.

Sklep zlokalizowany w warszawskiej Galerii Mokotów o powierzchni 800 mkw. będzie działał do 26 stycznia br. Natomiast w CH Arkadia (732 mkw.) nie ma wyznaczonej dokładnej daty, prawdopodobnie zostanie zamknięty również w styczniu. Obydwa sklepy funkcjonowały na rynku od 2012 roku. Firma Alshaya Poland sp. z o.o., która rozwijała markę nie udziela żadnych komentarzy w tej sprawie.

American Eagle Outfitters jest amerykańską marką odzieżową, posiadającą w ofercie także dodatki. W ofercie sklepów można znaleźć m.in.: jeansy, koszule, koszulki, odzież wierzchnią itp. Poza odzieżą w salonie są też modowe dodatki jak: obuwie, torby, paski, czapki, a także dział z bielizną Aerie. Produkty oferowane na polskim rynku są skierowane do klientów w wieku 14-35 lat.

Sieć sklepów AEO to ponad 1 tys. punktów sprzedaży w Ameryce Północnej. Posiada ponad 60 oficjalnych sklepów prowadzonych w ramach franczyzy m.in. w Polsce. Za pośrednictwem e-sklepu wysyła swoje ubrania do klientów w 80 krajach na całym świecie. Marka została założona w 1977 przez braci Jerry’ego i Marka Silverman.

Alshaya Poland sp. z o.o. istnieje w Polsce od 2006 roku. W 2007 roku firma Alshaya Poland otworzyła swoje 4 pierwsze sklepy w Złotych Tarasach. Obecnie firma posiada ponad 50 sklepów w centrach handlowych na terenie całego kraju. Na rynku polskim firma reprezentuje topowe marki z branży kosmetycznej, odzieżowej, dziecięcej, m. in. American Eagle Outfitters, The Body Shop, MAC, Topshop, Dorothy Perkins, Mothercare, Victoria’s Secret i Bath & Body Works.

Alshaya Poland sp. z o.o. jest częścią Alshaya Group (M.H Alshaya Co.) Główna siedziba firmy znajduje się w Kuwejcie. Firma istnieje od 1890 roku i na początku swojej działalności rozwijała się głównie w Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Od kilku lat firma prężnie działa również na Bliskim Wschodzie, Turcji, Cyprze, Egipcie, Rosji a także w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.