MasterCard rozwija płatności elektroniczne MasterPass. Legia kolejnym partnerem

W ramach współpracy MasterCard wdroży innowacyjną metodę płatności elektronicznych MasterPass w sklepie internetowym Legii Warszawa oraz w klubowej aplikacji mobilnej. Podpisana właśnie umowa będzie obowiązywała do końca 2016 roku.

– Cieszymy się ze współpracy z klubem Legia Warszawa. Obecność MasterCard w tej roli to nie tylko specjalne akcje promocyjne oraz wygodne i bezpieczne płatności MasterPass w sklepie internetowym klubu, ale przede wszystkim bezcenne niespodzianki dla fanów piłki nożnej, które z pewnością dostarczą im mnóstwo pozytywnych emocji – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

Dodatkowo MasterCard dołączy do Klubu Biznesowego Legii Warszawa oraz otrzyma prawo do używania tytułu Oficjalnego Partnera Klubu.

Rozwój MasterPass w Polsce

MasterPass jest już dostępny w ponad połowie polskich sklepów internetowych i ponad 250 tys. sklepach online na całym świecie. – Na naszym rynku płatności w systemie MasterPass przyjmują m.in. największe sklepy z elektroniką użytkową (euro.com.pl, oleole.pl, mediamarkt.pl, saturn.pl, ispot.pl), żywnością (m.in. Alma24.pl), odzieżą (Showroom), a także sieci kin Cinema City i Multikino czy InPost Paczkomaty. Lista partnerów, akceptujących płatności przez MasterPass jest sukcesywnie rozszerzana o nowych partnerów –  poinformowała redakcję Evigo.pl Anna Marciniak, Communications Manager, MasterCard.

Elektroniczny portfel

MasterPass to kompleksowe rozwiązanie w zakresie płatności mobilnych i w e-commerce. Płatność za pomocą portfela MasterPass jest prosta – wystarczy raz zapisać w nim w dane karty płatniczej (kredytowej bądź debetowej), dzięki czemu nie ma potrzeby każdorazowego ich podawania przy kolejnych zakupach. Co więcej, dane te nie są przekazywane sklepom online, dzięki czemu transakcja jest też bezpieczniejsza. Wszystko przechowywane jest bowiem w chmurze.

We wrześniu 2015 r. Raiffeisen Polbank udostępnił swoim klientom rozwiązanie MasterPass jako pierwszy bank w Polsce. Był to drugi dostępny w Polsce elektroniczny portfel, obok rozwiązania oferowanego przez firmę uPaid, która umożliwia tę metodę płatności od 2014 r. Dodatkową korzyścią dla użytkowników portfela Raiffeisen Polbank jest możliwość rozłożenia transakcji wykonanej za pomocą MasterPass na raty. Tę funkcję rozwiązania MasterPass bank zaoferował swoim klientom jako pierwszy na świecie.

MasterCard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługuje najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl