Sofort obsłuży płatności na platformie internetowej iwarePRINT

Sofort GmbH podpisał umowę z iwarePRINT, pierwszą w Polsce firmą oferującą automatyczny system typu Web-to-print. Tym samym Sofort Banking stał się jedną z dostępnych metod płatności dla klientów firmy – drukarni internetowych.

iwarePRINT to rozbudowana platforma e-commerce, która powstała w celu porządkowania pracy i optymalizacji kosztowej oraz procesów związanych z pracami drukarskimi.

Ekspansja na rynek niemiecki

– Integracja z Sofort Banking przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Praktycznie od razu również z nowej metody płatności zaczęli korzystać nasi klienci. Szybko zauważyli oni, że jest to bezpieczny, prosty w obsłudze i wygodny sposób transferowania środków. Jesteśmy przekonani, że wolumen transakcji przeprowadzanych poprzez Sofort będzie systematycznie rósł. Ponadto bardzo istotnym argumentem stojącym za wdrożeniem Sofort była chęć ekspansji naszych klientów na rynek niemiecki – powiedział Łukasz Głośny, Sales Manager w iwarePRINT.

– iwarePRINT to bardzo prężnie rozwijająca się firma, wdrażająca dla swoich klientów nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. Sprawia to, że jesteśmy dla siebie idealnymi partnerami i bardzo cieszymy się że poprzez naszą metodę płatności możemy wesprzeć rozwój iwarePRINT w Polsce i za granicą – powiedziała Dagmara Kruszewska, Country Manager, Sofort GmbH w Polsce.

Ponad 33 mln euro obrotów

Dzięki systemowi płatności Sofort Banking oraz Sofort Paycode, spółka Sofort GmbH oferuje nowoczesne rozwiązania dla bezpiecznych zakupów towarów i produktów cyfrowych w Internecie. Przedsiębiorstwo to z siedzibą w Gauting koło Monachium, jest częścią Klarna Group, wiodącego europejskiego dostawcy usług płatniczych. Ze swoim produktem Sofort Banking jest liderem na niemieckim rynku pośrednictwa w przelewach bezpośrednich.

Miesięcznie ponad 30 000 sprzedawców e-commerce realizuje więcej niż 3 mln transakcji za pośrednictwem Sofort Banking. Poza Polską, usługa ta oferowana jest również w: Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, na Słowacji, w Szwajcarii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Sofort zamknie ubiegły rok z obrotami w wysokości 33,4 milionów EUR, oraz wolumenem obsługiwanych transakcji równych około 3,5 miliarda EUR.

– Sofort rozwija się bardzo dynamicznie również na terenie Polski. Co więcej, nasz kraj jest jednym z motorów napędowych dobrych wyników całej spółki i bardzo chcemy, aby tak zostało. Osiągane rezultaty cieszą tym bardziej, gdyż pokazują, że Polacy coraz bardziej przekonują się do tej metody płatności i doceniają jej zalety. Wynik ten nie byłby również możliwy bez naszych partnerów, którzy powierzyli nam swoje zaufanie – skomentowała Dagmara Kruszewska.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl