Libańska marka Al Rifai debiutuje w Polsce

Libańska marka z orientalnymi przysmakami Al Rifai, 29 stycznia otworzy pierwszy sklep w Polsce. – Zaczynamy od otwarcia w Starym Browarze w Poznaniu. Do końca roku planujemy łącznie uruchomić 5 sklepów, przede wszystkim w centrach handlowych – mówi Retailnet.pl Justyna Jędryka, Marketing Director marki Al Rifai.

Al Rifai została założona w 1948 roku w Libanie. Marka oferuje suszone owoce (m.in. pomelo oraz imbir), orzechy i ziarna, a także oryginalne czekoladki i pralinki, słodycze (np. wata cukrowa w formie cukierków, lokum, nugat), a także kawę. Obecnie na świecie działa 400 sklepów i wysp handlowych, które zlokalizowane są w galeriach handlowych i na lotniskach. Marka prowadzi sprzedaż detaliczną w takich krajach jak: Egipt, Jordania, Kuwejt, Oman, Katar Arabia Saudyjska Zjednoczone Emiraty Arabskie. W Europie działają tylko dwa sklepy, na Cyprze i w Szwecji.

– W Polsce zaczynamy rozwój od Poznania. Następnie chcemy wejść na północ do Gdańska, na południe do Katowic lub Krakowa. W kolejnym etapie planujemy rozpocząć ekspansję na Węgrzech, Niemczech, Anglii i później pewnie we Francji – mówi Justyna Jędryka.

– W centrum handlowym Stary Browar w Poznaniu otwieramy sklep Al Rifai o powierzchni 32 mkw. Zdecydowaliśmy się na tą lokalizację ze względu na rozpoznawalność galerii. Obecnie bierzemy udział w przetargu na lokal usytuowany na lotnisku F.Chopina w Warszawie. Marka Al Rifai jest bardzo dobrze rozpoznawalna przez obcokrajowców. Ponadto ma bardzo dużo swoich punktów handlowych na lotniskach, w różnych krajach – podkreśla Justyna Jędryka.

Al Rifai w Starym Browarze, fot. J. Wittchen - 2
Al Rifai w Starym Browarze, fot. J. Wittchen

– W zależności od tego jakie lokale mamy do dyspozycji wówczas podejmujemy decyzję, jak sklep będzie wyglądał. Możemy się dostosować do rodzaju wyspy czy sklepu w danym centrum handlowym. Jeśli mamy większą powierzchnię wtedy prosimy, aby były tam stoliki i krzesła, żeby stworzyć miejsce na małą kawiarnię – dodała Justyna Jędryka.

Sklep Al Rifai w poznańskim Starym Browarze mieści się w części Atrium na poziomie -1, w pobliżu czekoladziarni Karmello Chocolatier, herbaciarni Five o’Clock, sklepu ze zdrową żywnością Organic Farma Zdrowia i supermarketu Piotr i Paweł.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.