Rośnie sieć Vendo Park

Już w tym roku na mapie nowoczesnej powierzchni handlowej w Mińsku Mazowieckim zaistnieje Park Handlowy Vendo Park, którego inwestorem jest TREI Real Estate.

Planowany obiekt handlowy przy ulicy Generała Kazimierza Sosnkowskiego o powierzchni najmu ok. 3 tys. mkw. znajdować się będzie w sąsiedztwie operatora spożywczego sieci Kaufland. Najemcy Vendo Parku z branży non-food wspólnie z marketem Kaufland zaoferują klientom bogaty asortyment produktów znanych marek. Korzystając z doświadczenia przy  budowie poprzednich parków handlowych inwestor powielił sprawdzony mix najemców składający się z najważniejszych międzynarodowych i polskich sieci handlowych. Proces komercjalizacji dobiega końca. W obiekcie zobaczymy także nowe otwarcia na lokalnym rynku. Atrakcyjne położenie Vendo Parku, jak również dogodny dojazd oraz duży parking zapewnią wygodne zakupy dla mieszkańców Mińska Mazowieckiego, zarówno z pobliskich osiedli mieszkaniowych, jak i podróżnych korzystających z usytuowanego w sąsiedztwie dworca kolejowego. Dobra lokalizacja, wysoki potencjał demograficzny i ekonomiczny mieszkańców strefy oddziaływania potwierdzają słuszność inwestycji TREI.

Inwestycja w Mińsku Mazowieckim

Vendo Park w Mińsku Mazowieckim to nie jedyny projekt nad którym prowadzone są prace. W planach jest też kilka mniejszych i większych parków handlowych zlokalizowanych głównie w centralnej, południowej oraz zachodniej części kraju. Wspólnym mianownikiem dla nowych projektów jest atrakcyjna lokalizacja w sąsiedztwie dużego i rozpoznawalnego operatora spożywczego, która zapewni klientom szybkie i komfortowe zakupy. Z tego względu najemcy, jak zwykle, mogą liczyć na wysoką odwiedzalność oraz konkurencyjne stawki czynszu.

Pierwsze inwestycje w parki handlowe Vendo Park spółka zrealizowała w Czechach. Natomiast w Polsce pierwszym i największym parkiem handlowym jest Vendo Park w Nysie.

Format Vendo Parku realizowany przez TREI Real Estate ma wiele zalet. Jedną z nich jest jakość projektu, ponieważ TREI  jako właściciel i przyszły zarządca dokłada wszelkich starań do rozwoju projektu, począwszy od fazy projektowej, budowlanej i wreszcie wynajem powierzchni. Natomiast zarządzanie cechuje się prostą i szybką realizacją oraz  profesjonalnym podejściem do każdego tematu. Kolejnym autem jest niezawodność. Partnerzy biznesowi TREI mogą liczyć przede wszystkim na jasno określone warunki umowy dotyczące współpracy, jak również zapewnione finansowanie dla nowych inwestycji. TREI Real Estate widząc przyszłość w formacie Retail Park, nieustannie dąży do powiększenia swojej liczby projektów konsekwentnie realizując założenia ekspansji co do wyboru najlepszych lokalizacji oraz stabilnych i sprawdzonych najemców. Poza tym pozytywne relacje z lokalną społecznością są podstawą do udanego i bezpiecznego lokowania kapitału.  Spółka w powyższym sposobie działania upatruje trwałość swoich inwestycji i atrakcyjność dla partnerów na kolejne lata.

TREI i Grupa Tengelmann

TREI Real Estate GmbH jest spółką zarządzającą nieruchomościami należącymi do grupy kapitałowej Tengelmann, do której należą również sieci handlowe z różnych branż, m.in. OBI, KiK, Kaiser`s Tengelmann, Baby-Markt,de oraz Plus.de.

Oprócz Niemiec TREI działa jeszcze w sześciu innych krajach w Europie. Zarządzany portfel nieruchomości jest w 80 proc. długoterminowo wynajęty klientom spoza koncernu. Przychody z najmu wynoszą prawie 100 mln euro rocznie.

Główną działalnością TREI, oprócz zarządzania istniejącymi nieruchomościami, jest budowa parków handlowych w kraju i za granicą. TREI buduje i komercjalizuje parki handlowe pod nazwą Vendo Park w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecnie w tym formacie funkcjonuje jedenaście obiektów, natomiast kolejne projekty są w fazie przygotowania. Ponadto TREI Real Estate rozwija również projekty mieszkaniowe – mikro-apartamenty. Pierwsze inwestycje tego typu zostały zrealizowane na rynku niemieckim, w szczególności z przeznaczeniem dla studentów.

W związku z dalszym rozwojem firmy, spółka poszukuje możliwości nabycia gruntów, jak również projektów na każdym etapie realizacji.  Ze względu na długoletnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych firma nie boi się nowych wyzwań inwestycyjnych. Niezmiennie podkreśla, że każda oferta nieruchomości jest rzetelnie i  wnikliwie weryfikowana, i dopiero po ocenie wszystkich istotnych czynników podejmowane są decyzje co do poszczególnych lokalizacji. Spółka jest zatem otwarta na współpracę z potencjalnymi partnerami biznesowymi. O kolejnych projektach TREI Real Estate będzie się można dowiedzieć już niebawem, także podczas Shopping Center Forum w kwietniu tego roku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.