Nowy dyrektor Działu Retail Asset Management w Knight Frank

Małgorzata Szychułda, ekspert w zarządzaniu wartością nieruchomości handlowych z szerokim doświadczeniem w działaniach marketingowych w Polsce oraz na rynkach zagranicznych, objęła stanowisko dyrektora Działu Retail Asset Management w Knight Frank w Polsce.

Przed dołączeniem do Knight Frank, Małgorzata Szychułda pracowała na stanowisku dyrektora Departamentu Komercjalizacji w PKP SA. W tym czasie nadzorowała m.in. proces modernizacji Dworca Centralnego w Warszawie. Dzięki jej działaniom poziom wynajęcia powierzchni handlowej na dworcach strategicznych w Polsce wzrósł z 43 proc. do 94 proc., a Dworzec Kraków Główny w 2015 roku wyróżniono dwiema nagrodami podczas EuropaProperty Awards w kategorii Retail: Najlepszy Projekt Mieszanego Przeznaczenia oraz najlepsze Centrum Handlowe o powierzchni do 10 tys. mkw.

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobyła pracując po stronie deweloperów, jak i firm doradczych.

W latach 2009 – 2011, pełniła funkcję dyrektora marketingu centrum handlowego Bonarka City Center. Jej zadaniem było m.in. przygotowanie oraz nadzór nad przeprowadzeniem procesu otwarcia obiektu. Bonarka City Center została wyróżniona przez PRCH nagrodą główną w kategorii Kampania Społeczna Roku 2010 za akcję „Bonarka otwarta na dobre”.

Małgorzata Szychułda pracowała także dla Cushman & Wakefield, gdzie była odpowiedzialna za przeprowadzenie procesu otwarcia Złotych Tarasów, a następnie za planowanie i nadzór nad działaniami marketingowymi centrum. Jej zaangażowanie doprowadziło do podpisania umowy z Grupą ITI na realizację programu TVN na żywo „Studio Złote Tarasy”, co nie pozostało bez wpływu na wzrost rozpoznawalności centrum. W tym samym czasie Małgorzata Szychułda koordynowała otwarcie greckiego centrum handlowego The Mall of Cyprus. Kolejnym dużym wyzwaniem było przygotowanie i przeprowadzenie procesu repozycjonowania galerii handlowej Campona, jednego z większych obiektów tego typu w Budapeszcie. W wyniku tych działań odwiedzalność centrum wzrosła znacząco.

Przed wyspecjalizowaniem się w działaniach ukierunkowanych na zarządzanie wartością nieruchomości handlowych, Małgorzata Szychułda zdobyła szerokie doświadczenie w działaniach marketingowych i sprzedażowych, pracując dla IQ Marketing, Japan Tobacco oraz Grupa Calsberg. Punkt zwrotny w jej karierze zawodowej nastąpił w 2004 roku, kiedy związała się z Manhattan Real Estate Management. W ramach swoich obowiązków była odpowiedzialna m.in. za przygotowanie oraz realizację budżetu i strategii marketingowej dla 11 centrów handlowych w Polsce.

Małgorzata Szychułda jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada licencję pośrednika oraz zarządcy nieruchomości. Jest członkiem Royal Institution of  Chartered Surveyors (RICS).  Jest wieloletnim wykładowcą w ramach ICSC European Retail Property School.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.