10 Dekad w portfolio spółki Dekada SA

Grupa Dekada SA od 2011 roku zrealizowała już dziesięć obiektów handlowych typu convenience. Wśród nich są galerie, osiedlowe centra handlowe, czy zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne. W planach spółki jest nie tylko powiększenie sieci o kolejne centra handlowe, ale też rozbudowa części istniejących obiektów.

Realizowane przez spółkę Dekada SA obiekty to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. W skład obecnego portfela Grupy wchodzą nowoczesne obiekty handlowe o powierzchni od kilku do kilkunastu tysięcy mkw., usytuowane w prestiżowych lokalizacjach takich miast jak: Brodnica, Grójec, Kraków, Malbork, Myślenice, Nowy Targ, Olsztyn, Sieradz, Skierniewice i Żyrardów. Są to centra dogodnych zakupów, które znajdują się dokładnie tam, gdzie są ich klienci. To miejsca przeznaczone do szybkich zakupów, które można zrobić również przy okazji – po drodze z pracy albo ze szkoły. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.

Pierwsza inwestycja Dekady

Pierwsza inwestycja grupy Dekada SA to otwarta w lipcu 2011 roku Dekada Myślenice – jednopoziomowy obiekt typu „strip mall” o powierzchni 3420 mkw. GLA. Oprócz 14 lokali handlowo – usługowych, w obiekcie znajduje się nowoczesny dworzec autobusowy obsługujący miejskich, regionalnych i ogólnopolskich przewoźników.

– Połączenie handlu z transportem jest dogodnym dla wielu stron rozwiązaniem. Lokalizacja centrum handlowego przy dworcu umożliwia podróżnym wygodne, szybkie i komfortowe zakupy w trakcie oczekiwania na pociąg lub autobus – mówi dla Retailnet Aleksander Walczak,  prezes Dekada SA.

– Obecność dworca autobusowego z dużą liczbą pasażerów jest korzystna także dla najemców, gdyż gwarantuje im stały, wysoki przepływ klientów. Dodatkowym atutem zintegrowanych obiektów komunikacyjno-handlowych jest ich położenie, gdyż dworce zazwyczaj znajdują się w jednej z najlepszych lokalizacji handlowych w mieście i są bardzo dobrze skomunikowane z resztą regionu – dodaje Walczak.

Obiekty handlowe połączone z dworcem

W kolejnych latach zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne stały się wizytówką spółki. Obiekty handlowe połączone z dworcem autobusowym powstały także w Nowym Targu i w Brodnicy.  Obecnie trwają prace zmierzające do rozpoczęcia jedenastej Dekady, a zarazem czwartej łączącej funkcję handlową z dworcem autobusowym w Ciechanowie. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt o powierzchni 2,4 tys. mkw. GLA będzie obejmował 7 markowych sklepów, a część dworcowa złożona będzie z poczekalni oraz czterech zadaszonych stanowisk autobusowych. Podpisane zostały już trzy pierwsze umowy najmu: z sieciowym sklepem sportowym Martes Sport, drogerią Rossmann oraz Apteką Dyżurną. Finalizowane są również kolejne umowy. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na IV kw. 2016.

W planach spółki jest także budowa zintegrowanych centrów handlowo-komunikacyjnych w innych miastach. W Koninie powstanie obiekt typu „strip mall” o powierzchni 5,8 tys. mkw. W ramach inwestycji wybudowane zostaną także nowe dworce: kolejowy i autobusowy, które obsługują rocznie ok. 2 mln pasażerów. Nowy dworzec kolejowy powstanie także w Mińsku Mazowieckim.

W zintegrowanym centrum handlowo-komunikacyjnym o powierzchni 4,3 tys. mkw. GLA znajdzie się dworzec PKP, sklepy z branży spożywczej, drogeryjnej, RTV AGD i modowej. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu położony jest także dworzec autobusowy.

Inwestycja w nowe lokalizacje

Poza zintegrowanymi centrami handlowo-komunikacyjnymi w planach inwestora jest także galeria handlowa w Nysie. Będzie to dwupoziomowy budynek o powierzchni najmu 19,6 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie ok. 70 sklepów, liczne restauracje i kawiarnie, a także specjalna strefa rozrywki.  W obiekcie będzie można znaleźć również cztero-salowy multipleks kinowy.

– Zadaniem spółki Dekada SA jest zarówno inwestowanie w nowe lokalizacje i rozbudowa sieci, ale też zarządzanie istniejącymi obiektami. Centra handlowe, które funkcjonują na rynku już jakiś czas, prędzej czy później będą musiały zostać poddane rekomercjalizacji, modernizacji, czy rozbudowie. Niebawem planujemy rozbudowę Dekady w Skierniewicach. Również inne obiekty przez nas realizowane dysponują potencjałem na ich rozbudowę – podsumowuje A. Walczak.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.