Grupa Gino Rossi kontynuuje proces poprawy marży

Sprzedaż spółek wchodzących w skład Grupy Gino Rossi, zarządzającej sieciami sprzedaży markowego obuwia Gino Rossi i odzieży damskiej Simple Creative Products, wyniosła w lutym 2016 łącznie 18,5 mln zł i była o 2,1% wyższa w ujęciu rok do roku.

Sprzedaż Simple CP (salony stacjonarne i internet) sięgnęła w lutym br. 6,4 mln zł, co oznacza wzrost o 4,6% rok do roku, a w Gino Rossi wyniosła 12,2 mln zł i była porównywalna do roku ubiegłego.

Marża detaliczna realizowana w salonach własnych (pełnocenowych i outletowych), prowadzonych w formacie franczyzy zarządzanej i sklepie internetowym, wyniosła w Gino Rossi 44,4%, a w Simple CP 57,2%. Oznacza to wzrost odpowiednio o 4,2 p.proc. i 2,3 p.proc. rok do roku.

– Luty to kolejny miesiąc, w którym raportujemy zapowiadaną przez nas poprawę marż. Jest to już zatem wyraźna tendencja, wynikająca z wdrażanych przez nas działań w zakresie poprawy marży wyjściowej (tzw. intake – przed rabatami), zarządzania zapasami i dywersyfikacji kanałów sprzedaży. W lutym wpływ na sprzedaż miały jeszcze wyprzedaże kolekcji jesienno-zimowych, ale już obserwowaliśmy dobre przyjęcie przez klientów kolekcji wiosenno-letnich. To dobry prognostyk na kolejne, pełnocenowe miesiące sprzedaży. Jesteśmy też zadowoleni z rozwoju marki Gino Rossi na rynku czeskim, na którym nieco ponad rok temu roku zmieniliśmy model działania – notujemy tam wyraźne wzrosty sprzedaż i marż – mówi Tomasz Malicki, prezes zarządu Gino Rossi SA.

Gino Rossi zarządza portfelem uznanych na polskim rynku modowym marek: Gino Rossi oraz Simple Creative Products. W ofercie Grupy Gino Rossi znajduje się obuwie damskie i męskie, torebki i akcesoria skórzane oraz odzież damska. Wszystkie produkty charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz doskonałą jakością wykonania.

Sieć sprzedaży Gino Rossi obejmuje 96 salonów własnych i franczyzowych w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja).

Sieć sprzedaży Simple CP obejmuje 60 salonów własnych w Polsce. W marcu 2015 roku otwarto pierwszy salon sprzedaży Simple CP w Wilnie na Litwie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.