Starnet Telecom: więcej niż oszczędności

Outsourcing usług telekomunikacyjnych to korzyści w trakcie budowy i późniejszym zarządzaniu galerią handlową

Zarządzanie siecią telekomunikacyjną jest jedną z podstawowych usług, jakie oferują przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, takie jak Starnet Telecom. Firma przyjmuje na siebie stałe koszty związane z tym zadaniem, co zwalnia właściciela obiektu z obowiązku wyznaczania do tego celu odpowiedniego pracownika technicznego. Wiele galerii handlowych decyduje się na rozszerzenie współpracy z przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym. Często już na etapie budowy operator budynkowy opiniuje projekty sieci telekomunikacyjnej i dzieli się doświadczeniem z innych obiektów. Bardziej popularna jest jednak współpraca zakładająca całkowite przejęcie przez firmę kosztów zaprojektowania i budowy sieci telekomunikacyjnej wraz z zapewnieniem przyłączy zewnętrznych. Właściciele obiektów zyskują w ten sposób po pierwsze – oszczędności, po drugie – komfort i spokój.

Jak podkreślają eksperci Starnet Telecom, same awarie są minimalizowane między innymi poprzez integrację systemu telekomunikacyjnego w dwa niezależne przyłącza – mogą to być przyłącza radiowe i światłowodowe lub też dwa łącza światłowodowe. Gdy dochodzi do awarii sieci jednego z poddostawców, połączenia wychodzą siecią drugiego. Poprzez takie rozwiązanie galeria ma zapewnioną ciągłość korzystania z usług telekomunikacyjnych, w tym przede wszystkim z kart płatniczych, których poprawne funkcjonowanie jest kluczowym elementem działalności najemców.

Odpowiednio wczesne nawiązanie współpracy daje pewność uruchomienia wszystkich usług na czas. Samo przedsiębiorstwo telekomunikacyjne zwraca się indywidualnie do każdego najemcy z przygotowaną ofertą już bezpośredniej obsługi telekomunikacyjnej – dostępu do internetu czy linii telefonicznych do obsługi terminali kart płatniczych. Najemcy nie są ograniczani co do wyboru usługodawcy – jednak zdecydowana większość decyduje się na operatora budynkowego.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn