Operator kinowy w Galerii Tomaszów i Galerii Wołomin

Komercjalizacja pierwszych nowoczesnych  galerii handlowych w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Wołominie nabrała bardzo szybkiego tempa. Sfinalizowano właśnie kolejne umowy najmu z kluczowym i długo oczekiwanym w obydwu miastach operatorem kinowym – siecią Helios. Poziom komercjalizacji obydwu galerii sięgnął już 80%. Klienci będą mogli skorzystać z ich oferty  już na jesieni br.

Dzięki staraniom inwestora Galerii Tomaszów oraz Galerii Wołomin, Rockcastle Global Real Estate Company Limited i Acteeum Group pierwsze multipleksy w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Wołominie już za kilka miesięcy zaproszą mieszkańców obydwu miast i ich regionu na pierwsze projekcje. W Galerii Tomaszów kino zajmie 1000 mkw. i będzie usytuowane na pierwszym piętrze galerii. Ponad 1050 mkw. kino Helios zajmie z kolei w Galerii Wołomin i znajdzie się na parterze budynku. 4 doskonale wyposażone, nowoczesne sale kinowe obejmujące około 750 miejsc w Galerii Tomaszów oraz 560 miejsc w Galerii Wołomin zapewnią widzom zarówno niezwykłe doznania w zakresie obrazu, ale także dzięki najnowocześniejszej technologii również i w warstwie dźwiękowej.

– Bardzo nam miło, iż Galeria Tomaszów oraz Galeria Wołomin zaprosiła nas do grona swych najemców i dzięki zawarciu umów najmu kina Helios będą w tych miastach pierwszymi multipleksami. Mamy ogromną nadzieję na ciepłe przyjęcie przez mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i Wołomina. Jesteśmy przekonani, iż nasza obecność przyczyni się do sukcesu obydwu obiektów handlowych,  a przede  wszystkich przyniesie radość całym rodzinom, które będą mogły korzystać z naszej urozmaiconej oferty bez konieczności wyjazdów do większych ośrodków miejskich. Z przyjemnością uatrakcyjnimy ofertę tych dwóch galerii, których dedykowany całym rodzinom profil jest bardzo bliski również naszej sieci kin – mówi Tomasz Jagiełło, Prezes Zarządu Helios S.A.

Pierwsze multipleksy w tomaszowskiej i wołomińskiej galerii zostaną otwarte jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

– Podpisanie umów z operatorem kinowym jest dla nas szczególnie ważne, gdyż wiemy jak bardzo kino było oczekiwane przez mieszkańców obydwu miast. Realizując naszą inwestycję bierzemy pod uwagę nie tylko założenia biznesowe i standardy rynkowe w zakresie doboru najemców, ale także staramy się być czuli na potrzeby naszych przyszłych klientów chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na ich wyobrażenia o galerii handlowej w ich własnym mieście. Cieszymy się niezwykle, że udało nam się spełnić jedno z marzeń odbiorców naszych galerii  i już dzisiaj zapraszamy na przyszłe projekcje!- mówi Tomasz Szewczyk, Prezes Zarządu Acteeum Central Europe

O Galerii Tomaszów

Galeria Tomaszów na powierzchni 18 tys. mkw. będzie oferowała około 75 lokali, supermarket o powierzchni ponad 2,3 tys. mkw. oraz kino. Centrum handlowe obejmie swoim zasięgiem ponad 210 tys. mieszkańców, podkreślając swój ponadlokalny charakter. Projekt architektoniczny obiektu odwzoruje fragmenty istniejącej historycznej budowli fabryki włókienniczej włączając je do utrzymanej w stylistyce industrialnej elewacji. Prace konstrukcyjne rozpoczęły się w listopadzie 2015r., a otwarcie obiektu zaplanowano na czwarty kwartał 2016 roku.

Kino Helios dołączyło do grona takich marek, jak m.in. H&M, Reserved, House, Cropp Town, Sinsay, Diverse, Smyk, 4F, RTV Euro AGD, CCC, Rossmann, Apteka Benefactor. Operatorem spożywczym Galerii jest Intermarche.

Generalnym wykonawcą Galerii Tomaszów jest PORR Polska Construction S.A.

O Galerii Wołomin

Galeria Wołomin będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w liczącym blisko 40 tys. mieszkańców Wołominie, a swoim zasiegiem oddziaływania obejmie ponad 200 tys. mieszkańców w obszarze poniżej 40 minut drogi dojazdu. W strefie 20 minut drogi dojazdu centrum będzie służyło 130 tys. mieszkańców, a w bezpośrednim obszarze oddziaływania 10 minut drogi dojazdu Galeria Wołomin obejmie 56 tys. mieszkańców miasta i jego najbliższych okolic. Obiekt jest usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie terenów inwestycyjnych z przeznaczeniem pod przyszłą zabudowę mieszkaniową. Jako miasto satelickie należące do aglomeracji warszawskiej Wołomin odnotowuje stały wzrost populacji, jak również cechujący stolicę wysoki wskaźnik siły nabywczej przewyższającej w Warszawie ponad 60% średniej krajowej przy jednoczesnym bardzo niskim nasyceniu powierzchnią handlową.

Galeria Wołomin będzie liczyła 80 lokali na powierzchni 25 tys. mkw. GLA.  Dla klientów zaplanowano parking na ponad 800 miejsc. Projekt centrum handlowego przewiduje możliwość przyszłej rozbudowy o dodatkowe 6,5 tys. mkw. powierzchni najmu, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku.

Sieć Helios dołączyła do grona takich najemców Galerii Wołomin jak m.in. H&M, Reserved, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Smyk, Diverse,Empik, MediaExpert, Martes Sport, CCC, Hebe, KFC.  Kluczowym najemcą Galerii Wołomin będzie operator spożywczy Carrefour, który zajmie powierzchnię 5,7 tys. mkw.

Generalnym wykonawcą obiektu jest Eiffage Polska Budownictwo S.A. Komercjalizację obiektu wspiera CBRE.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE
Scroll to Top