Silesia z największą Zarą na Śląsku i pierwszym butikiem Loft37

Silesia City Center rozpoczęła kwiecień serią otwarć. W centrum swój butik ulokowała właśnie marka Loft37, która tym samym debiutuje na Śląsku butikiem stacjonarnym. W nowej odsłonie zaprezentowała się także Zara, która stworzyła w Silesii swój największy salon na Śląsku. Powiększono także salon marki Apart.

W Silesia City Center dobiegają końca prace modernizacyjne. Przez ostatnie 6 miesięcy centrum handlowe przechodziło gruntowną metamorfozę swojej oferty. W galerii przybyło ponad 40 nowych najemców, a ponad 100 salonów poddane zostało liftingowi. Część sklepów powiększyła także swoją przestrzeń lub zmieniła adres.

Efekty jednej z największych metamorfoz w Silesii zaprezentowała właśnie Zara. Popularna hiszpańska marka zdecydowała się na znaczne powiększenie swojego flagowego salonu w Katowicach. Efektem tych zmian jest największy obecnie sklep marki na Śląsku, mający 2,3 tys. mkw., z czego 1,7 tys. mkw. to powierzchnia handlowa.

Nowy salon Zary podzielono na mini „butiki”, w których można zapoznać się z poszczególnymi kolekcjami marki.

– Zara to dla nas jeden z kluczowych najemców, który od początku działania centrum cieszy się stale rosnącą popularnością. Cieszy nas więc, że marka zdecydowała się, nie tylko na odświeżenie swojego wizerunku w Silesii, ale przede wszystkim na powiększenie swojej oferty – mówi Monika Pyszkowska, dyrektor Silesia City Center.

Początek kwietnia przyniósł galerii także kolejnego nowego najemcę – Loft37. Marka zdecydowała się otworzyć w Silesii swój pierwszy stacjonarny butik na Śląsku. Salon ma powierzchnię 60 mkw.

Loft37 stworzony został przez duet projektantek Paulinę Adę Kalińską i Joannę Trepkę. W jego ofercie znajdziemy przede wszystkim buty i torebki. W nowo powstałym butiku oprócz najnowszej kolekcji, klienci znajdą także usługę, dającą możliwość spersonalizowania butów.

Loft37 to kolejna marka założona przez polskich projektantów, która zdecydowała się na salon w Silesia City Center. W centrum działają już butiki m.in. Bohoboco, La Mania, Bizuu,  Lidii Kality, Furelle oraz Minty Dot.

– Polscy projektanci widzą w Silesii ogromny potencjał. Sukces już działających u nas polskich marek przyciąga kolejne brandy, które chcą rozwijać tutaj swój biznes. Zyskuje na tym także Silesia. Jest to dziś jedyne centrum handlowe na południu Polski mające tak bogatą ofertę polskich projektantów – mówi Monika Pyszkowska.

Na rozwój swojej działalności w Silesii zdecydowała się także marka Apart. Z początkiem kwietnia marka połączyła swoje dwa salony – Apart Zegarki i Apart Silver oraz powiększyła się o dodatkowo sąsiadujący sklep. W ofercie nowego punktu znajdziemy m.in. zegarki oraz biżuterię wykonaną m.in. ze złota, platyny i srebra. Salon ma powierzchnię  120 mkw.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.