Poznań Plaza z certyfikatem BREEAM In-Use

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Poznań Plaza uzyskało certyfikat BREEAM In-Use International na poziomie Very Good w kategorii asset (budynek) oraz Excellent w kategorii building management (zarządzanie obiektem). Właścicielem obiektu jest spółka Klépierre, która będzie wystawcą wrześniowych targów Shopping Center Forum 2016.

W CH-R Poznań Plaza wprowadzono takie rozwiązania, jak: pomiarowanie i monitoring w systemie zarządzania budynkiem, wodooszczędną armaturę łazienkową, segregację odpadów. Ponadto z najemcami zawierane są umowy typu „green lease” uwzględniające zasady zrównoważonego użytkowania i zarządzania budynkiem oraz organizowane są spotkania w celu omówienia m.in. kwestii środowiskowych.

– Podejście do zrównoważonych rozwiązań zastosowanych w budynku na etapie eksploatacji jest kluczowe do ich efektywnego wykorzystania. W Poznań Plaza wydajne użytkowanie proekologicznych rozwiązań, dotyczących energii, czy zużycia wody zostały potwierdzone w procesie certyfikacji BREEAM In-Use – mówi Ewa Kowalska-Ocneanu, szef działu zrównoważonego rozwoju w firmie WSP, odpowiedzialnej za certyfikację Poznań Plaza.

W galerii o powierzchni najmu wynoszącej 29 tys. mkw. funkcjonuje 128 sklepów. Obiekt jest zarządzany przez Klépierre Management Polska.

Poznań Plaza harmonijnie łączy funkcje handlowe i rozrywkowe dla całej rodziny. Galeria została zaprojektowana z myślą o komforcie i wygodnych zakupach. Stworzono w niej liczne atria oraz specjalne strefy relaksu z możliwością korzystania z nowoczesnych technologii. Dostępnych jest również wiele punktów usługowych. Dogodna lokalizacja w północnej części miasta, położenie blisko szybkiego tramwaju miejskiego, bezpłatny parking oraz doskonałe połączenie drogowe sprawiają, że zakupy w Poznań Plaza są łatwe i przyjemne. Centrum proponuje klientom różnorodną ofertę modową, w tym największe międzynarodowe marki oraz wyjątkowe lokalne butiki, jeden z najlepszych w Polsce supermarket Piotr i Paweł, a także wielofunkcyjne centrum nowoczesnych technologii – Komputronik Megastore. Po udanych zakupach klienci mogą skorzystać z bogatej oferty restauracji, odpocząć przy filiżance kawy w jednej z licznych kawiarni oraz zrelaksować się i obejrzeć najnowsze produkcje filmowe w kinie Cinema City z 9 salami kinowymi i jedynym w mieście trójwymiarowym kinem IMAX 3D.

Klépierre Management Polska jest filią francuskiej Grupy Klépierre, jednego z największych operatorów centrów handlowych w Europie. Grupa Klépierre specjalizuje się w nieruchomościach komercyjnych o profilu handlowym, inwestując oraz realizując bezpośrednio projekty deweloperskie w wielu krajach Europy, zapewniając przy tym pełen zakres usług związanych z ich zarządzaniem.

Grupa Kapitałowa Klepierre jest właścicielem dużych obiektów handlowych w 16 krajach. W Polsce posiada 6 centrów handlowo-rozrywkowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza, Sosnowiec Plaza oraz Rybnik Plaza, które są zarządzane przez spółkę Klepierre Management Polska sp. z o.o. Większość centrów handlowych jest zlokalizowana w centralnych punktach miasta i łączy rozrywkę, handel oraz usługi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.