Certyfikat BREEAM In-Use dla Lublin Plaza

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Lublin Plaza dołączyło do grona centrów handlowych posiadających certyfikat BREEAM In-Use. Lubelska Plaza otrzymała międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM In-Use w kategoriach „budynek”, uzyskując wynik „very good” oraz „zarządzanie obiektem”, uzyskując wynik „excellent”. Właścicielem obiektu jest spółka Klépierre, która będzie wystawcą wrześniowych targów Shopping Center Forum 2016.

– Przyznanie certyfikatu jest wynikiem wdrożenia szeregu rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu. W obydwu ocenianych kategoriach Lublin Plaza osiągnęła wysoki wynik, co jest potwierdzeniem dbałości o wysoki standard procesów związanych z utrzymaniem obiektu – mówi Artur Pleskot, Dyrektor CHR Lublin Plaza.

– Otrzymany certyfikat potwierdza, że Lublin Plaza jest obiektem zarządzanym zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju – dodał Artur Pleskot

Certyfikat BREEAM In-Use jest prestiżowym wyróżnieniem, przyznawanym budynkom, spełniającym wymagające kryteria ekologiczne i posiadającym energooszczędne rozwiązania. Ocenia on jakość procedur zarządzania budynkiem w zakresie gospodarowania energią, wodą, wpływu na środowisko naturalne, higieny i czystości oraz bezpieczeństwa oraz jakości zarządzania. W kategorii „budynek” ocenie poddawane są wprowadzone w obiekcie rozwiązania w zakresie infrastruktury energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, jakości środowiska wewnętrznego (m.in. wentylacja, temperatura, oświetlenie), gospodarki odpadami, ograniczania emisji zanieczyszczeń, udogodnieniami dla rowerzystów oraz szeroko pojętej ekologii.

Lublin Plaza to centrum handlowo-rozrywkowe zlokalizowane w ścisłym centrum Lublina (stolicy kultury i nauki w południowo-wschodniej części Polski, liczącej 348 tys. mieszkańców). Galeria położona jest w mieszkalnej, handlowej i uniwersyteckiej okolicy, w pobliżu głównej arterii miasta. Centrum Lublin Plaza jest bardzo dobrze skomunikowane ze wszystkimi dzielnicami miasta, co w znacznym stopniu ułatwia do niej dostęp zarówno samochodem, jak i transportem publicznym. Korzystna lokalizacja czyni Lublin Plaza najczęściej wybieranym przez mieszkańców miejscem handlowo-rozrywkowym w Lublinie. Trzypoziomowa galeria handlowa oferuje ponad 100 sklepów, 8 salowe kino Cinema City, klub sportowy Jatomi Fitness i liczne restauracje i kawiarnie.

Klépierre Management Polska jest filią francuskiej Grupy Klépierre, jednego z największych operatorów centrów handlowych w Europie. Grupa Klépierre specjalizuje się w nieruchomościach komercyjnych o profilu handlowym, inwestując oraz realizując bezpośrednio projekty deweloperskie w wielu krajach Europy, zapewniając przy tym pełen zakres usług związanych z ich zarządzaniem.

Grupa Kapitałowa Klepierre jest właścicielem dużych obiektów handlowych w 16 krajach. W Polsce posiada 6 centrów handlowo-rozrywkowych: Sadyba Best Mall w Warszawie, Poznań Plaza, Lublin Plaza, Ruda Śląska Plaza, Sosnowiec Plaza oraz Rybnik Plaza, które są zarządzane przez spółkę Klepierre Management Polska sp. z o.o. Większość centrów handlowych jest zlokalizowana w centralnych punktach miasta i łączy rozrywkę, handel oraz usługi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.