Pepco dołączyło do grona najemców Galerii Tomaszów

Kolejna znana sieć dołączyła do grona najemców Galerii Tomaszów. Na pół roku przed otwarciem poziom komercjalizacji obiektu sięga już 80%. Niedawno podpisana została także umowa na wielosalowe kino Helios. Klienci będą mogli skorzystać z bogatej oferty galerii już na jesieni br.

Obecna w 5 krajach Europy sieć Pepco otworzy w Galerii Tomaszów salon o powierzchni 480 mkw. Pepco dołączyło do grona takich najemców Galerii Tomaszów,  jak m.in. H&M, Reserved, House, Cropp Town, Sinsay, Kik, Diverse, Smyk, Empik, 4F, RTV Euro AGD, CCC, Deichmann, Rossmann, KFC czy Apteka Benefactor. Operatorem spożywczym Galerii jest Intermarche, które zajmie powierzchnię blisko 2,4 tys. mkw. W ofercie centrum znajdzie się także czterosalowe kino Helios. Planowane otwarcie pierwszej galerii handlowej w Tomaszowie Mazowieckim  i regionie to jesień 2016. Jeszcze w maju rozpoczną się pierwsze przekazania lokali najemcom do wykończenia.

– Osiągnięty poziom komercjalizacji na pół roku przed otwarciem Galerii Tomaszów potwierdza ogromny potencjał naszej inwestycji. Zainteresowanie projektem ze strony najemców, którzy już dołączyli do projektu niewątpliwie już dzisiaj jest zapowiedzią przyszłego sukcesu galerii – mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director, Acteeum Central Europe.

O Galerii Tomaszów

Galeria Tomaszów na powierzchni 18 500 m2 będzie oferowała około 75 lokali, supermarket o powierzchni ponad 2,3 tys. m kw. oraz wielosalowe kino. Centrum handlowe obejmie swoim zasięgiem ponad 210 tys. mieszkańców, podkreślając swój ponadlokalny charakter. Projekt architektoniczny obiektu odwzoruje fragmenty istniejącej historycznej budowli fabryki włókienniczej włączając je do utrzymanej w stylistyce industrialnej elewacji. Prace konstrukcyjne rozpoczęły się w listopadzie 2015r., a otwarcie obiektu zaplanowano na czwarty kwartał 2016 roku. Już w maju przekazane zostaną najemcom do rozpoczęcia prac wykończeniowych pierwsze lokale.

Generalnym wykonawcą Galerii Tomaszów jest PORR Polska Construction S.A. Za koordynację techniczną najemców odpowiada Dekra Polska Sp. z o o.

Inwestor

Galeria Tomaszów należy do Acteeum Group i Rockcastle Global Real Estate Company Limited. Rockcastle i Acteeum realizują także wspólnie Galerię Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą, działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, Galerii Wołomin, Galerii Tomaszów, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Rockcastle Global Real Estate Company Limited jest spółką, której akcje notowane są równocześnie na Giełdzie Papierów Wartościowych na Mauritiusie oraz w Johannesburgu. Spółka inwestuje w papiery wartościowe ogólnoświatowych spółek nieruchomościowych oraz ogólnoświatowe portfele nieruchomości.  Rosnący portfel nieruchomości w Polsce jest zarządzany przez Rockcastle Poland sp. z o.o. Wartość giełdowa Rockcastle Global Real Estate Company Limited wynosi obecnie 2 mld USD. Celem spółki w najbliższej przyszłości jest dalsze wzmacnienie swojej obecności w Polsce i innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej poprzez zwiększanie posiadanego portfela nieruchomości.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE
Scroll to Top