Centrum Wina otworzyło 24. sklep i planuje kolejne

Sieć sklepów specjalistycznych Centrum Wina 3 czerwca otworzyła swoją nową lokalizację – w Galerii Katowickiej. – To druga placówka w Katowicach i druga – po Bydgoszczy – nasza tegoroczna inwestycja. Rozwijamy się organicznie podążając za potrzebami klientów – mówi Robert Ogór, Prezes Ambra S.A.

Pierwszy katowicki sklep sieci znajduje się w Silesia City Center i jest jedną z najlepszych placówek. W tym roku ruszył również sklep Centrum Wina w CH Zielone Arkady w Bydgoszczy. Otwarta 4 marca placówka zajmuje lokal o powierzchni 60 mkw.

Aż 21 z 24 sklepów Centrum Wina zlokalizowanych jest w galeriach handlowych. Najwięcej punktów, bo aż sześć mieści się w Warszawie. Łącznie sieć obecna jest w 12 miastach Polski. Optymalne wykorzystanie potencjału rozwoju rynku wina w Polsce i rozwój sieci winiarskich sklepów specjalistycznych są elementami strategii rozwoju Ambra S.A. Spółka planuje kolejne otwarcia w galeriach handlowych, m.in. w realizowanej w Warszawie Galerii Północnej.

– Nasza filozofia biznesowa jest zaprzeczeniem koncernowych metod ekspansji. Cały wysiłek kierujemy na poprawianie i doskonalenie oferty. Można powiedzieć, że dążymy do „ekspansji” zadowolenia. To właśnie z rosnącego zadowolenia każdego pojedynczego klienta rośnie prawdziwie dobry biznes. Tak też myślimy o rozwoju naszej sieci sklepów – mówi Robert Ogór, prezes Ambra S.A.

– Oczekujemy kontynuacji wzrostowych tendencji sprzedaży w tym cennym segmencie rynku wina. Na całym świecie rośnie liczba miłośników wina, które jest produktem naturalnym i fascynuje ludzi swoją różnorodnością. W globalnej skali wysoka wartość tej kategorii wiąże się z poszukiwaniem wartościowej żywności i napojów, i jest dowodem na bardzo silne przeobrażenie rosnących oczekiwań konsumenckich – podkreśla Robert Ogór. – Sklepy Centrum Wina mają zachęcać i przyciągać miłośników wina w Polsce. Miejscem ich spotkań jest nasz program Kocham Wino.

Kocham Wino to największy w Polsce winiarski program lojalnościowy. Zrzesza ponad 80 tys. miłośników wina. Gdyby Centrum Wina zaprosiło wszystkich na otwarcie nowego sklepu w Katowicach, potrzebowałoby aż siedmiu katowickich Spodków, by wszystkich pomieścić. Otwarty w tym roku sklep Centrum Wina w Bydgoszczy w ciągu trzech miesięcy zapisał do Kocham Wino blisko pół tysiąca osób.

– 80 tys. członków Kocham Wino! To stawia przed nami nowe wyzwania. W takich miastach jak Katowice jeden sklep dla tak wielu miłośników wina staje się już niewystarczający. Warszawa ma sześć lokalizacji i tu również planujemy kolejne otwarcie: w Galerii Północnej, pierwszym tak dużym na Białołęce centrum handlowo-rozrywkowym. Ulegamy presji naszych klientów – przyznaje Robert Ogór.

Ambra S.A. zadebiutowała na GPW w Warszawie w czerwcu 2005 r. Jej głównym akcjonariuszem od 1994 roku, posiadającym ok. 61 proc. akcji jest niemiecki koncern Sektkellerei Schloss Wachenheim AG – światowy lider w produkcji i dystrybucji win musujących notowany na giełdzie we Frankfurcie.

Centrum Wina jest największym importerem i dystrybutorem win jakościowych w kraju. Działająca od 1999 roku firma współpracuje z najlepszymi winnicami na świecie. Na półkach konsumenci znaleźć mogą starannie wybierane alkohole, pochodzące z ponad 50 najważniejszych regionów winiarskich. Aż ośmiu producentów z oferty Centrum Wina należy do Primum Familiae Vini – organizacji zrzeszającej jedenaście najbardziej prestiżowych rodzin winiarskich na świecie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.