scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Takko Fashion poszukuje nowych lokalizacji

takko-fashion

Takko Fashion Polska sp. z o.o., właściciel marki oferującej odzież dla kobiet, mężczyzn i dzieci poszukuje nowych lokalizacji.

Obecnie sieć Takko Fashion tworzy ok. 1,9 tys. sklepów w  17 krajach Europy z czego ok. 60 w Polsce.

Spółka poszukuje lokali przede wszystkim w parkach handlowych i centrach miast. Wielkość  sklepów to ok. 400 do 550 metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży (preferowane powierzchnie na parterze). Takko Fashion chce się rozwijać przede wszystkim w miastach i dzielnicach mieszkaniowy o wielkości od 30 tys. mieszkańców. Spółka oferuje współpracę w zakresie długoterminowego najmu, aktualne rynkowe stawki czynszu i wysokiej klasy wyposażenie sklepów.

Dotychczas marka w Polsce otwierała kilka nowych sklepów rocznie. W 2015 roku spółka oddała do użytku 2 sklepy w centrum handlowym Copernicus w Toruniu oraz parku handlowym Stop Shop w Żarach.

Przypomnijmy, pierwszy oddział sieci Takko, wówczas jeszcze pod nazwą Modea otwarty został w roku 1982 w Niemczech w mieście Rheda-Wiedenbrück. W roku 2000 nastąpiła ekspansja za granicę. Obecnie spółka zaopatruje w odzież z aktualnej linii Casual, praktycznej Basics i w dodatki modowe w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Polsce, Belgii, Słowenii, Estonii, na Litwie, w Chorwacji, we Włoszech i w Serbii. W Polsce marka zadebiutowała w 2008 roku.

Spółką matką grupy Takko jest Salsa Retail Holding DebtCo 1 S.à r.l. Luksemburg. Takko Fashion S.à.r.l. Luksemburg została założona 7 grudnia 2010r. pod nazwą Salsa Holding DebtCo 1 S.à.r.l. i ma status spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Luksemburgu, Boulevard de la Foire. 10 lipca 2013r. nazwa spółki została przemianowana z Salsa Holding DebtCo 1 S.à.r.l. na Takko Fashion S.à.r.l. Większościowe udziały w grupie Takko są w posiadaniu funduszy pod zarządem Apax Partners. Działająca na rynku międzynarodowym spółka handlowa Apax Partners jest reprezentowana obecnie przez swoje biura w dwunastu krajach i należy do wiodących na świecie globalnych towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required