Balmain zarządcą galerii należącej do Rockcastle

Firma Balmain Property Management wygrała przetarg zorganizowany przez Rockcastle Global Real Estate na zarządzanie opolską galerią handlową Solaris Centre. Przejęcie obowiązków zarządcy obiektu nastąpiło  w czerwcu br. Obydwie firmy będą wystawcami jesiennej edycji Shopping Center Forum 2016.

– Solaris Centre to bardzo ważny obiekt w naszym polskim portfolio. Mając to na uwadze staraliśmy się wybrać firmę, której zespół w codziennej pracy cechować się będzie profesjonalizmem działania, zaangażowaniem, kreatywnością i doświadczeniem rynkowym w zarządzaniu projektami będącymi w trakcie rozbudowy – mówi Marek Noetzel, Retail Director w Rockcastle. – Wszystkie te elementy znalazły się w ofercie Balmain, co przekonało nas, że dokonujemy właściwego wyboru – podsumowuje Marek Noetzel.

Transakcja nabycia Solaris Centre przez Rockcastle miała miejsce w marcu 2015 roku.

Solaris Centre – nowoczesną galerię handlową zlokalizowaną w sąsiedztwie Starego Miasta oraz w pobliżu dworca kolejowego w Opolu. Centrum, które zostało otwarte w 2009 roku, dysponuje powierzchnią najmu wynoszącą ponad 18 tys. mkw. GLA W skład jego oferty wchodzi wiele międzynarodowych i polskich marek, m.in.: Delikatesy Alma, C&A, CCC, RTV EURO AGD, Zara, Bershka, Stradivarius, Intersport, Reserved, Cropp, New Yorker, Rossmann, Deni Cler and Monnar.

Nowy zarządca

Zespół Balmain Property Management będzie odpowiedzialny za wszystkie aspekty związane z bieżącym zarządzaniem obiektem wliczając w to nadzór techniczny i finansowy, marketing i PR oraz wsparcie procesów komercjalizacji nieruchomości.

W swojej pracy Balmain wykorzystuje zaawansowany, autorski program Coldis wspierający wielopłaszczyznowo wszelkie obszary funkcjonowania nieruchomości. Daje to właścicielom możliwość nadzoru oraz koordynacji działalności ich obiektów w czasie rzeczywistym a także dostosowuje formę raportowania do ich indywidualnych potrzeb. Balmain jest jedyną firmą zarządzającą obiektami handlowymi na polskim rynku, która dysponuje tego typu gotowym rozwiązaniem.

Rozbudowa obiektu

W planach jest także istotna rozbudowa i modernizacja Solaris Centre, która będzie obejmowała budowę dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego na 300 miejsc, przebudowę i optymalizację układu drogowego wokół pl. Kopernika oraz zagospodarowanie przestrzeni publicznej przed nową częścią centrum. Inwestycja, której wartość wynosi ok. 100 mln zł realizowana jest w formie PPP (partnertsto publiczno-prywatne) z Urzędem Miasta Opole. Prace projektowe zostały powierzone pracowni JSK Architekci, którzy są twórcami oryginalnego projektu Solaris Centre. Rozbudowa przewiduje dodatkowe 9 tys. mkw. GLA oraz odświeżenie i renowację istniejącej galerii. Dodatkowa powierzchnia pozwoli na poszerzenie oferty modowej centrum, wprowadzenie nowych najemców wiodących oraz zapewnienie funkcjonującym markom miejsca na wprowadzenie nowych konceptów, które wymagają większej powierzchni. Duże zmiany nastąpią również w ofercie rozrywkowej i gastronomicznej, plany rozbudowy uwzględniają wprowadzenie operatora fitness oraz stworzenie nowoczesnego foodcourt’u.

Tim Rylance, Dyrektor Balmain tak podsumował wygrany przetarg: W naszej firmie zawsze dążymy do tego, aby wychodzić poza obszar standardowego myślenia o zarządzaniu, ponieważ na każdy obiekt patrzymy z perspektywy właściciela. Takie podejście wynika z faktu, że sami zarządzamy, komercjalizujemy, inwestujemy i jednocześnie jesteśmy właścicielem nieruchomości komercyjnych. Przez ostatnie 13 lat działalności w Polsce nasz zespół uczestniczył w wielu projektach, których efektem końcowym było podniesienie wartości nieruchomości. Zarządzanie obiektem przy jednoczesnej realizacji takich procesów jak modernizacja, rozbudowa, rekomercjalizacja czy rebranding to jedno z największych wyzwań współczesnego property managementu. Bardzo się cieszymy, że Rockcastle docenił nasze doświadczenie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl