Tower Investments zapowiada nowe projekty

– Z emisji akcji pozyskaliśmy 10 mln zł i te środki w całości przeznaczymy na realizację nowych projektów. W najbliższym czasie planujemy budowę dwóch parków handlowych Shopin: w Mrągowie i Pleszewie – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Bartosz Kazimierczuk, prezes zarządu Tower Investments. Spółka będzie wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2016

W tym roku Tower Investments zadebiutował na NewConnect. Jakie są pierwsze skutki tej decyzji?

– Dzięki temu wydarzeniu ten rok stał się dla nas przełomowym. Najistotniejszym z naszego punktu widzenia efektem wejścia na giełdę New Connect jest to, że lawinowo rośnie nam teraz liczba nowych projektów. Przypomnijmy, ich wartość sprzedażowa na koniec zeszłego roku wynosiła ok. 85 mln zł, a tylko w ostatnim półroczu urosła już do ponad 215 mln zł. Widać zatem, w jakim tempie to się rozwija. Głównie po tym, jak nasze otoczenie rynkowe dowiedziało się o naszym debiucie. Staliśmy się swoistym magnesem przyciągającym nowe inwestycje.

Na co spółka zamierza przeznaczyć środki pozyskane z emisji akcji?

– Emisję akcji przeprowadziliśmy na początku roku. Z emisji pozyskaliśmy 10 mln zł i te środki w całości przeznaczone zostaną na zabezpieczenie nowych projektów, które będziemy realizować już jako pełnoprawny właściciel marki Shopin. Przypomnijmy, prawa do marki nabyliśmy od spółki Budner w czerwcu tego roku. A to oznacza, że teraz projekty Shopin będziemy realizować samodzielnie w ramach spółki Tower Investments SA. Nie zmieni się jednak dotychczasowe założenie, by były to obiekty, w których główny operator, czyli zwykle spożywczy, był również właścicielem projektu.

W jakich miastach planowane są nowe obiekty handlowe?

– W najbliższym czasie planujemy budowę dwóch parków handlowych Shopin w Mrągowie i Pleszewie. Nowe inwestycje będą realizowane przy istniejących już supermarketach Kaufland. W planach mamy także wprowadzenie nowego formatu, tzw. City Shopin. Będą to mini parki handlowe zlokalizowane na parterach budynków wielorodzinnych w dużych miastach. Pierwszym będzie City Shopin w Warszawie przy ul. Szwedzkiej. Ten model będzie powielany w 5 największych miastach w Polsce. Prowadzimy negocjacje z deweloperami mieszkaniowymi w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Nową inwestycją, którą po raz pierwszy chcemy zaprezentować podczas jesiennej edycji SCF 2016, będzie projekt w Jaśle. Ta największa jak dotąd inwestycja spółki zakłada budowę obiektu handlowego o powierzchni kilkunastu tys. mkw. na terenie dworca PKS. Będzie to zintegrowane centrum handlowo-przesiadkowe, którego otwarcie planujemy na przełom lat 2018/19.

Z wszystkimi projektami Tower Investments będzie można zapoznać się podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2016 przy stoisku 2.95

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl