Saller zainwestuje w nowe parki handlowe

Po otwarciu Galerii Glogovia Grupa Saller powraca do swojego sztandarowego formatu parków handlowych. Inwestor już rozpoczął prace nad nowymi projektami, które zostaną zaprezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2016.

Inwestycja w Brzegu zakłada rozbudowę istniejącego obiektu obok marketu Kaufland, do parku handlowego o powierzchni najmu prawie 13 tys. mkw. Otwarcie tego obiektu planowane jest na połowę 2018 roku. Oprócz obecnych już: KiK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport deklarację chęci udziału w projekcie złożyło kolejnych 11 najemców.

Istniejący park handlowy w Głogowie, zostanie rozbudowany do prawie 4,8 tys. mkw. z parkingiem na 200 miejsc. Otwarcie zmodernizowanego obiektu zaplanowano na drugą połowę 2017. Całość jest już skomercjalizowana w prawie 80 proc.

Park handlowy w Gryfinie powstanie przy ul. Łużyckiej, obok istniejącego Lidla i będzie realizowany w dwóch etapach. Łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 4 tys. mkw. Przy obiekcie zaplanowano ok. 100 miejsc parkingowych.

W Lubaniu poddany zostanie rozbudowie istniejący market spożywczy Intermarche. Dodatkowe 1,1 tys. mkw. powierzchni jest już prawie w całości wynajęte. Oddanie obiektu zaplanowano na II kwartał 2017.

Projekt Grupy Saller w Sulechowie

W 2015 roku grupa Saller zakupiła pakiet 4 byłych obiektów REWE. Wszystkie wymienione lokalizacje zostaną gruntownie zmodernizowane. Projekt w Mielcu powiększy się do ponad 3,1 tys. mkw. Powierzchni, prace modernizacyjne zakończą się w drugiej połowie 2017r., a obiekt w Tarnowskich Górach (obok Tesco, Kaufland) powiększy się do ponad 4,6 tys. mkw. powierzchni. Natomiast obiekt w Wałbrzychu, którego rozbudowę podzielono na dwa etapy, docelowo będzie dysponował powierzchnią ponad 12 tys. mkw. Inwestycja w Żorach obejmie rozbudowę powierzchni do ponad 8,1 tys. mkw. Przewidywany termin realizacji to I kwartał 2018. Projekt parku handlowego w Oławie (obok Tesco) przewiduje ok. 20 lokali usługowo-handlowych o łącznej powierzchni 7,5 tys. mkw. Jego otwarcie nastąpi w IV kwartale 2017 r.

W Pruszczu Gdańskim grupa Saller wybuduje obok Tesco obiekt o powierzchni ponad 3 tys. mkw. Przy obiekcie zaplanowano ok. 120 miejsc parkingowych. Inwestycja ma być gotowa w IV kwartale 2017. Realizacja w Radomiu, przy ul. Młodzianowskiej (sąsiedztwo Lidla), przewiduje ponad 3,8 tys. mkw. powierzchni handlowej, podzielonej na 7 lokali. Otwarcie nastąpi w I kwartale 2018. Inwestycja w Sulechowie przy istniejącym Inter Marche będzie miała ok. 2,5 tys. mkw. pow. Całość uzupełni Brico Marché, który jest obecnie w stadium realizacji.

Pasaż Zieleniec w Toruniu

Ostatnim z obecnie realizowanych projektów jest rozbudowa Pasażu Zieleniec w Toruniu. Ten lokalny obiekt, którego głównym najemcą jest Piotr i Paweł, powiększy się o prawie 2,8 tys.mkw. dodatkowej powierzchni. Zakończenie inwestycji zaplanowano na I kw. 2018 r.

Więcej o projektach Saller podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2016 przy stoisku 3.8

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.