Przelewy24: zakupy na jedne klik to e-commerce’owy standard

Swoboda wyboru, dowolność miejsca i czasu wykonania transakcji, wygoda szybkiej płatności i szeroki wachlarz dostępnych rozwiązań przyciąga do zakupów internetowych coraz szersze grono klientów – pisze Jacek Kinecki, Dyrektor Sprzedaży – Ecommerce Przelewy24. Firma jest partnerem Omnichannel Retailing Forum.

 Świadomi potrzeb użytkowników, wiodący operatorzy płatności wprowadzają nowoczesne rozwiązania, chcąc  zapewnić komfort i bezpieczeństwo procesu zakupowego, wyznaczając tym samym kierunki rozwoju branży e-commerce. Warto więc wdrożyć w swoim sklepie internetowym, mobilnym lub stacjonarnym najnowsze propozycje operatorów szybkich płatności, ponieważ obecnie jest to e-commerce’owy standard.

Zakupy na jeden klik, czyli OneClick i karty płatnicze

Płatność kartą kredytową to jedna z najpowszechniejszych form zapłaty na całym świecie, odnotowująca jednocześnie stopniowy wzrost popularności w Polsce. Operatorzy płatności, spełniając rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, gwarantują stabilne i szybkie transakcje przy użyciu kart płatniczych, takich wiodących organizacji, jak Visa i MasterCard. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów dysponujących kartami w obcych walutach, usługa DCC (Dynamic Currency Conversion) umożliwia dokonanie wyboru waluty, w której obciążone zostanie konto płacącego. Dodatkowo, z tytułu tego rodzaju płatności, sprzedawca otrzyma bonus w postaci zwrotu do 1 proc. wartości transakcji.

OneClick, czyli możliwość zakupu produktów, usług i subskrypcji w Internecie za pomocą jednego kliknięcia również w modelu cyklicznym i, co ważne, bez konieczności zakładania konta w systemie operatora i każdorazowego uzupełniania danych, jest maksymalnym ułatwieniem i przyspieszeniem procesu płatności kartą. Na uwagę zasługuje tu fakt zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa procesu. Operator płatności podlegający certyfikowaniu PCI-DSS i spełniający w związku z tym wszystkie wymagania ochrony danych, gwarantuje kupującym, że żadne informacje tzw. wrażliwe nie są przechowywane ani udostępniane. Po pierwszej autoryzacji, zapamiętywany jest numer powiązany z kartą – tzw. token – który nie może posłużyć za  narzędzie autoryzacyjne w żadnym innym kanale.

Płatności mobilne i BLIK

Urządzenia mobilne (smartfon, tablet) towarzyszą klientom w codziennych czynnościach niemal na każdym kroku, oczywistym jest więc chęć korzystania z nich do realizacji szybkich i wygodnych zakupów.  Na podstawie analizy wyborów metod płatności, których dokonują klienci, ustalić można silny trend zmierzający do maksymalnego usprawnienia procesu. W kanale mobilnym, doskonale sprawdza się BLIK, dzięki któremu transakcja polega na wprowadzeniu na stronie sklepu generowanego w aplikacji bankowej jednorazowego, 6-cio cyfrowego kodu. Nowoczesne biblioteki z kolei, pozwalają realizować transakcje natychmiastowe z poziomu aplikacji mobilnych zarówno przelewem bankowym, jak i kartą kredytową, a interfejs operatora dostosowuje się automatycznie do wielkości ekranu urządzeń w środowiskach iOS, Windows Phone oraz Android. Usługa, dzięki swej funkcjonalności, znacząco przyspiesza realizację transakcji, zachęcając do ponownego skorzystania z oferty danego sklepu i generując tym samym ciągły wzrost zainteresowania klientów metodami mobilnymi.

Autorem tekstu jest Jacek Kinecki, Dyrektor Sprzedaży – Ecommerce Przelewy24. Jego pełna treść zostanie opublikowana w najbliższym numerze Omnichannnel Retailing Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl