Do grona najemców Dekady w Sieradzu dołączą kolejne znane marki. Umowy najmu podpisały firmy Martes Sport oraz Briju.

Oferta handlowa centrum handlowego  Dekada Sieradz już niebawem powiększy się o kolejne sklepy. Swój lokal otworzy Martes Sport – producent i importer odzieży, obuwia oraz akcesoriów sportowych renomowanych marek takich jak: Arena, Colmar, Elbrus, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Martes, Icepeak czy Nike. Firma dysponuje szeroką gamą produktów najwyższej jakości dla różnych dziedzin aktywności fizycznej. W Galerii Dekada w Sieradzu marka zajmie lokal o powierzchni 825 mkw.

Ofertę obiektu poszerzy także Briju – marka jubilerska oferująca ręcznie wyrabianą, niepowtarzalną biżuterię. Na rynku firma istnieje  od prawie 100 lat i jest jednym z najlepszych producentów biżuterii w Europie Środkowej. W salonie o powierzchnie 75 mkw. znajdzie się bogaty wybór wysokiej jakości wyrobów jubilerskich ze złota, srebra oraz z kamieni szlachetnych i syntetycznych.

–  Cieszę się, że rozpoczęliśmy współpracę z Dekada SA – spółki,  której centra i galerie handlowe bardzo dobrze wpisują się w naszą strategię rozwoju. Jesteśmy przekonani, że zaowocuje ona powstaniem salonów Briju w kolejnych inwestycjach spółki. Portfolio jak i ulokowanie obiektu Dekada w Sieradzu sprawiło że nie może tam zabraknąć naszego salonu. Istniejąca od blisko 100 lat jubilerska firma Briju oferuje ręcznie wyrabianą, niepowtarzalną biżuterię dostępną w całej Europie, bardzo się cieszę że nasi nowi klienci w Sieradzu będą teraz mieli do niej bezpośredni dostęp – mówi Piotr Bakiera, Director of Leasing & Expansion w Briju S.A.

–  W tym roku Dekada w Sieradzu obchodzi 5 lat swojego funkcjonowania. To wystarczający czas, by obiekt zdążył ugruntować swoją pozycję na lokalnym rynku. Dowodem tego jest fakt, że kolejne znane marki dołączają do nas widząc potencjał tej inwestycji, a większość dotychczasowych najemców decyduje się na przedłużenie umów najmu – mówi Jacek Przybyłek, dyrektor Centrum Handlowego Dekada w Sieradzu.

Tylko w ostatnim czasie umowy najmu na kolejne lata przedłużyły marki, Apart, Grycan, Empik, H&M, Media Expert oraz Play.

Dekada Sieradz to największa galeria handlowa w regionie o powierzchni całkowitej ponad 12 tys. mkw., której otwarcie odbyło się w listopadzie 2011. Atutem inwestycji jest lokalizacja w centrum miasta, przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sarańskiej w niedalekiej odległości od dworca autobusowego. Obiekt dysponuje parkingiem na 340 samochodów. Tenant mix Dekady Sieradz jest dopasowany do rynku lokalnego. Obecnie ofertę obiektu tworzy ponad 35 znanych międzynarodowych i polskich marek, m.in. H&M i C&A, Tesco, Media Expert, Mohito, Big Star, Empik czy Kino Cinetrix 6D.

Za komercjalizację Dekady Sieradz odpowiada BOIG Property Consulting. Wszystkie projekty BOIG zostaną zaprezentowane podczas jesiennej edycji SCF przy stoisku 3.7