Rockcastle z całym portfolio galerii handlowych na SCF 2016

Firma Rockcastle Poland, która po raz pierwszy będzie wystawcą Shopping Center Forum, podczas jesiennej edycji targów skoncentruje się na prezentacji swoich istniejących już centrów handlowych. Będą wśród nich galerie zlokalizowane w Opolu: Solaris Center i Karolinka, na Śląsku: Pogoria i Platan oraz dwie nowo budowane galerie w Tomaszowie i Wołominie

Pierwszym obiektem jest centrum handlowe Solaris, o powierzchni handlowej ponad 17 tys. mkw., na której to funkcjonuje ok. 90 sklepów, kawiarni, restauracji oraz innych punktów usługowych w tym sklepy takich marek jak: Intersport, Zara, Bershka, Stradivarius, C&A, New Yorker, Promod, Solar, Reserved, Douglas, Deni Cler, Bytom, Ochnik, Solar, Kazar, Monnari, Home & You oraz Duka. W Solarisie znajduje się również czteropoziomowy parking, który może pomieścić 390 pojazdów

W planach Rockcastle jest dalsza rozbudowa galerii uwzględniająca pełen potencjał jej lokalizacji. Zakłada ona poszerzenie obiektu w stronę pl. Kopernika oraz budowę podziemnego parkingu na ok. 300 miejsc. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie galerią inwestor planuje wprowadzić do niej kolejne znane marki, które w jeszcze większym stopniu będę zaspokajać potrzeby klientów.

Drugim centrum handlowym znajdującym się w portfolio firmy Rockcastle i zlokalizowanym na terenie województwa opolskiego jest Karolinka. Jest to największy kompleks handlowy na Opolszczyźnie, o powierzchni ok. 70 tys. mkw., w tym prawie 38 tys. mkw. zajmuje galeria handlowa natomiast ponad 32 tys. mkw. to park handlowy. Wśród najemców znajdziemy tu największe sieci handlowe: Reserved, H&M, RTV Euro AGD, New Yorker, Media Expert, Agata Meble, Smyk, TK Maxx, Carry, Empik, market budowlany Leroy Merlin, sklep sporotwy Decathlon oraz hipermarket spożywczy Auchan. O ogromnym potencjale galerii świadczy jej odwiedzalność przez klientów, która  wynosi 7,5 mln osób rocznie i stale rośnie.

W portfolio firmy Rockcastle znajdują się również dwa centra handlowe zlokalizowane na terenie Śląska. Pierwszym z nich jest położony w samym centrum Zabrza Platan. Obiekt ten oferuje ponad 25 tys. mkw. powierzchni najmu. Znajduje się w nim 75 lokali handlowych, w tym hipermarket i wiele sklepów odzieżowych i obuwniczych, a także punkty usługowe i gastronomiczne. Kluczowi najemcy to: Auchan, Go Sport, elektromarket RTV Euro AGD, Carry, CCC, Grupa LPP (Reserved, House, Cropp, Sinsay), Deichmann, Rossmann, Sephora, KFC i Vision Express. Atutami obiektu są lokalizacja w ścisłym centrum miasta, jasna komunikacja wewnętrzna  galerii, atrakcyjny skład najemców i duży  bezpłatny parking. Wraz z pobliskim parkiem handlowym, który od maja br. również jest w posiadaniu firmy Rockcastle, Platan  stanowi ważne centrum zakupowe, które przyciąga ponad 4 mln odwiedzających rocznie. W zasięgu oddziaływania Centrum Handlowego Platan, czyli w promieniu 20 minut jazdy samochodem, znajduje się ok. 914 tys. mieszkańców.  Widząc duży potencjał tej lokalizacji Rockcastle przygotowuje się do rozbudowy tego centrum handlowego aby uatrakcyjnić jego ofertę, m.in. o anchorów modowych a także o fitness i kino.

CH Karolinka

Drugim obiektem zlokalizowanym na górnym śląsku jest CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej. To największy obiekt handlowy w mieście. Główny najemcami tej galerii są m.in. Obi i Auchan, Reserved, H&M, RTV Euro AGD, Smyk, New Yorker, Rossmann, Douglas, Hebe, Martes Sport a także 5-salowe kino Helios. Świeżość, komfort i estetyka to słowa najlepiej oddające zmiany, jakie ostatnio zaszły w centrum. Podkreśla je nowe logo Pogorii pełne energii i dynamicznych kolorów. Galeria handlowa Pogoria cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem klientów dlatego firma Rockcastle podjęła decyzje o jej rozbudowie.

Podczas Shopping Center Forum będzie można zapoznać się z koncepcjami dotyczącymi planowanych rozbudów.

Na targach firma zaprezentuje również dwa obiekty handlowe realizowane wspólnie z firmą Acteeum, których otwarcie planowane jest na październik tego roku. Pierwszym z nich jest Galeria Tomaszów, która na powierzchni 17 tys. mkw. będzie oferowała około 75 lokali, w tym H&M, Reserved, Smyk, Empik, CCC, 4F, Diverse, Deichmann oraz supermarket Intermarche o powierzchni ponad 2,3 tys. mkw. Centrum handlowe obejmie swoim zasięgiem ponad 210 tys. mieszkańców. Wyjątkowość  galerii  w Tomaszowie podkreśli p  przyjęta koncepcja architektoniczna  obiektu, która będzie  odwzorowywała  fragmenty istniejącej historycznej budowli fabryki włókienniczej, włączając je do utrzymanej w stylistyce fabryki elewacji. Drugim obiektem jest Fabryka Wołomin. Będzie to pierwsze nowoczesne centrum handlowym w Wołominie. Kluczowym najemcą centrum będzie operator spożywczy Carrefour, który zajmie powierzchnię 5700 mkw., oraz H&M, Reserved, kino Helios, CCC, Deichmann, Cropp, House, KFC i inni. Fabryka Wołomin będzie liczyła 80 lokali na powierzchni 25 tys. mkw. GLA.

Ostatnie miesiące przed Shopping Center Forum były dla firmy Rockcastle szczególnie ważne. W tym okresie zostały podpisane przedwstępne umowy nabycia trzech kolejnych centrów handlowych o ugruntowanej pozycji i renomie tj. Bonarka City Center w Krakowie, Focus Mall Zielona Góra i Focus Mall Piotrków Trybunalski. Dzięki tym transakcjom firma wzmocni swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych a jej portfolio zwiększy się o ponad 150 tys. mkw.

Rockcastle Global Real Estate Company jest spółką, której akcje notowane są równocześnie na giełdzie w Johannesburgu oraz na Mauritiusie, a jej głównym celem jest inwestowanie w spółki zajmujące się nieruchomościami o zasięgu globalnym oraz nieruchomości komercyjne w Europie Środkowowschodniej i firmy z potencjałem dużego wzrostu wartości na całym świecie. Ostatnio Rockcastle Poland dołączył Forum w czeskim Libercu do posiadanego portfela składającego się z 4 centrów handlowych w Polsce oraz dwóch obiektów w trakcie budowy – Galerii Wołomin oraz Galerii Tomaszów.

CH Platan

Rockcastle Global Real Estate Company Limited (Rockcastle) inwestuje w nieruchomości na całym świecie oraz spółki przynoszące duże zyski z perspektywą wzrostu wartości kapitału. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych na Mauritiusie oraz w Johannesburgu (RPA), a jej wartość giełdowa przekracza 2 mld USD. Aktywa Rockcastle obejmują papiery wartościowe globalnych spółek nieruchomościowych działających na rynkach rozwiniętych, m.in. w Europie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Singapurze, oraz portfel nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE
Scroll to Top