Dekada Nysa bliżej realizacji

dekada-nysa

Zakończyła się procedura uzgadniania projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu i Starostę nyskiego. To kolejny etap w przygotowaniu inwestycji  Dekady SA. Otwarcie Dekady Nysa planowane jest na I połowę 2018 roku.

W ostatnich tygodniach projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego umożliwiającego budowę Dekady Nysa został pozytywnie uzgodniony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu i Starostę nyskiego. Kolejnym krokiem w przygotowaniu inwestycji jest publiczne wyłożenie projektu Planu, co właśnie nastąpiło.

– Nasze przygotowania do inwestycji i procedury zmierzające do rozpoczęcia budowy obiektu idą w dobrym kierunku. Przygotowaliśmy szczegółową koncepcję budowy Galerii Dekada, która ma być zlokalizowana w ścisłym centrum Nysy i obecnie jesteśmy na finiszu procedury zmiany Planu Miejscowego. Rozpoczęcie budowy planujemy na początku 2017 roku – komentuje Aleksander Walczak, prezes Dekada S.A.

Galeria Dekada w Nysie zaprojektowana została jako dwupoziomowy budynek o powierzchni najmu 19,6 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie ok. 70 sklepów,  restauracje i kawiarnie, a także  strefa rozrywki. Dla wygody klientów, w galerii postanie podziemny parking na ponad 420 miejsc. W obiekcie będzie można znaleźć czterosalowy multipleks kinowy. Koncepcję architektoniczną inwestycji przygotowała Pracownia Air Projekt z Warszawy. Architekci zadbali o to, aby galeria wpisała się dobrze w miejską tkankę i śródmiejskie, zabytkowe otoczenie, m.in. zachowane zostaną elementy historycznego ogrodzenia XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej. W zasięgu oddziaływania galerii znajdzie się ponad 152 000 mieszkańców Nysy i powiatu nyskiego. Wartość inwestycji to ponad 100 mln zł.

– Zatwierdzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego to ważny krok jeśli chodzi o inwestycję w Nysie. Procedury ruszyły jeszcze w ubiegłym roku. Cieszymy się, że uzgodnienia Planu zakończyły się pomyślnie. Obecnie przygotowujemy się do głosowania przez Radę Miejską, które powinno odbyć się we wrześniu. Kolejnym etapem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę oraz rozpoczęcie budowy inwestycji – komentuje Ryszard Urbański, dyrektor inwestycyjny Dekada S.A.

Komercjalizacja obiektu rozpoczęła się na początku bieżącego roku i już teraz najemcy są zainteresowani ponad połową dostępnej powierzchni. Za wynajem odpowiada BOIG Property Consulting.

– Cieszymy się, że po raz kolejny Dekada powierzyła nam odpowiedzialność za wynajem obiektu handlowego. Od momentu wejścia z informacją o inwestycji na rynek udało nam się już potwierdzić około 30 najemców z którymi ustaliliśmy lokalizację oraz warunki finansowe. Są to zarówno najemcy sieciowi jak i franczyzobiorcy popularnych marek modowych, usługowych i gastronomicznych z którymi rozpoczynamy obecnie etap podpisywania umów. Inwestycja w Nysie będzie posiadała największą powierzchnię z dotychczasowych przedsięwzięć sieci Dekada, ponadto uzupełni strukturę handlową w mieście. Planowana oferta Dekady Nysa to sektor fashion wzbogacony o udogodnienia takie jak kino, kawiarnie czy restauracje. Staramy się rozplanować tenant mix w obiekcie uwzględniając komunikację pionową, przepływ klientów przez centrum oraz oczekiwania mieszkańców zebrane podczas licznych spotkań inwestora w mieście. Z całą pewnością ze względu na interesującą ofertę i położenie w centrum miasta będzie to atrakcyjne miejsce do spędzania czasu dla mieszkańców Nysy. Doskonała lokalizacja Dekady Nysa oraz świetne wyniki dziesięciu już działających obiektów to gwarancja powodzenia tej inwestycji – komentuje Ewa Ściubidło, Associate Director w firmie BOIG.

Jak wynika z przeprowadzonych przez TNS Polska badań, galeria spełni oczekiwania mieszkańców miasta. Badanie zrealizowane we wrześniu 2014 r. pokazało, że ponad 65 proc. mieszkańców bardzo liczy na nowoczesną galerię handlową zlokalizowaną w ich mieście, ponieważ obecnie wyjeżdżają na zakupy głównie do Opola i Wrocławia, czyli miast leżących odpowiednio 60 km i 90 km od Nysy.

W mediach społecznościowych od ponad 2 lat działa strona „TAK dla Galerii Dekada w Nysie” zrzeszająca osoby, którym zależy na powstaniu obiektu. W komentarzach pozostawionych na stronie możemy wyczytać słowa poparcia, a w postach dla czytelników – najnowsze informacje na temat planowanej inwestycji.

Harmonogram inwestycji przewiduje rozpoczęcie budowy na początku 2017 roku, natomiast otwarcie obiektu planowane jest na pierwszą połowę 2018 roku.

Wszystkie projekty spółki Dekada SA zostaną zaprezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2016 przy stoisku 3.7

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY