Real2B Development przygotowany do budowy nowego centrum handlowego

Quick Park Oława

Spółka Real2B Development w przyszłym miesiącu planuje rozpocząć budowę nowego centrum handlowego Quick Park w Oławie. Będzie to drugi Quick Park, po Strzegomiu w województwie dolnośląskim.  O szczegółach inwestycji podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2016.

Quick Park Oława to nowe centrum handlowe z jedynym w mieście wielosalowym kinem. Galeria handlowa Quick Park będzie pierwszym w mieście nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiektem o charakterze handlowo – usługowo – rozrywkowym. Quick Park Oława został zaprojektowany w kształcie litery „L”, a jego powierzchnia najmu wyniesie 11,5 tys. mkw. Obiekt zaoferuje blisko 50 sklepów, punktów usługowych, supermarket oraz pierwsze w powiecie wielosalowe kino.

Galeria handlowa powstanie na blisko 2,5 ha działce, przy jednej z głównych arterii miasta, ulicy Nowy Otok, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 396, łączącej centrum miasta z drogą krajową nr 94 oraz z położoną ok. 10 km na południe od inwestycji autostradą A4. Bezpośrednio przed obiektem znajdzie się bezpłatny parking na 320 miejsc. Zaledwie 10 km na północ od 32-tysięcznej Oławy leży drugie co do wielkości w powiecie oławskim miasto Jelcz-Laskowice, liczące 16 tysięcy mieszkańców.

Budowa Quick Parku w Oławie ruszy już w przyszłym miesiącu i potrwa około roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 100 mln złotych. Nowy obiekt handlowy przyczyni się do powstania blisko 300 nowych miejsc pracy w mieście i okolicy.

Quick Park Oława według badań GFK ma w swoim zasięgu blisko 143 tys. potencjalnych klientów (w zasięgu 30 minut dojazdu). Statystyczny mieszkaniec miasta dysponuje o 5 proc. większą siłą nabywczą dla handlu detalicznego, w porównaniu ze średnią krajową. Według GUS na koniec lipca br. bezrobocie w mieście wynosiło 7,4  proc., dla średniej w Polsce wynoszącej 8,6 proc.

Za koncepcję komercyjną oraz wynajem obiektu odpowiada firma Mallson Polska. Projekt architektoniczny opracowuje pracownia architektoniczna Bernatek Architekci z Gdańska. Developerem obiektu jest  Real2B Development Sp. z o. o., która wraz z inwestorami, którymi są fundusz Retail Parks Fund  FIZAN oraz Retail Development Management Sp. z o. o., realizuje sieć kilkudziesięciu retail parków i centrów handlowych pod nazwą Quick Park na terenie całego kraju.

Real2B Development Sp. z o. o. zaprezentuje wszystkie swoje projekty podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2016 przy stoisku 5.7

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY