Galeria Libero na SCF 2016

Galeria Libero

Podczas jesiennej edycji targów Shopping Center Forum 2016 spółka Echo Investment zaprezentuję ofertę swojej sztandarowej inwestycji handlowej – Galerii Libero w Katowicach. O projekcie będzie można porozmawiać z przedstawicielami spółki na stoisku nr 2.5

Budowa Libero rozpoczęła się w lipcu i przebiega zgodnie z harmonogramem. Trwa również zaawansowany proces komercjalizacji. W ostatnim czasie do grona najemców Galerii Libero dołączył Martes Sport, który w otworzy sklep o pow. blisko 1,2 tys. mkw.

– Opracowując strategię komercjalizacji Libero, oprócz najemców modowych i formuł usługowych,  założyliśmy stworzenie kompleksowej oferty rozrywkowo-sportowej, opartej zarówno na sprawdzonych markach, jak i zupełnie unikatowych konceptach. Najemcy z branży sportowej, tacy jak Martes Sport, sieć znana z szerokiego asortymentu i przystępnych cen, bardzo dobrze wpisują się w nasze plany. Akcent na sport, rekreację i rozrywkę będzie jednym z kluczowych wyróżników Libero, tuż obok walorów architektonicznych i rozwiązań maksymalizujących poczucie komfortu i przyjazności. –  mówi Marek Gładki, dyrektor Zespołu Komercjalizacji i Marketingu w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

Sportowy charakter Galerii Libero podkreślają już podpisane umowy m.in. z siecią klubów fitness Fabryka Formy. W Libero powstanie również pub sportowy „Food & Ball” – nowatorski koncept Arkadiusza Milika, piłkarskiego reprezentanta Polski i zawodnika Ajax Amsterdam.

Inwestor podpisał również m.in. umowę z  siecią Media Markt, która zapowiada salon w zupełnie nowej, lepszej odsłonie. Wśród najemców jest również bardzo dobrze znana na Śląsku Apteka Europejska, czy ogólnopolska sieć salonów mody męskiej Lancerto. Trwają zaawansowane rozmowy dotyczące między innymi konceptów związanych ze sportem, edukacją i rozrywką.

Spółka Echo Investment zawarła również z władzami miasta umowę dotyczącą układu drogowego wokół obiektu.

– Nowe rozwiązanie drogowe znacząco usprawni ruch samochodowy w tej części miasta, a także zapewni wygodny dojazd do galerii.  Przede wszystkim zwiększy się przepustowość skrzyżowania.  Dodatkowe pasy ruchu w każdym kierunku i  bezkolizyjny przejazd pod ulicą Kościuszki dla pojazdów dojeżdżających do centrum znacząco poprawią parametry ruchu. Planujemy również budowę chodników i nowych ścieżek rowerowych na całym przebudowywanym obszarze – mówi Mariusz Szatański, project manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

– Naszymi priorytetami są przyjazność obiektu i wynikające z niej poczucie komfortu przyszłych użytkowników. Wygodne rozwiązanie drogowe, jakie powstanie dzięki udanej współpracy z miastem Katowice, to jeden z ważniejszych czynników wpływających na to, w jaki sposób galeria będzie odbierana przez klientów. W Libero chcemy stworzyć miejsce, gdzie będzie można spędzać czas w sposób aktywny i kreatywny. Miejsce, które będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, i które będzie się zmieniać odpowiadając na aktualne trendy. Wysoki standard wykonania i efekt nowości, to dzisiaj za mało, żeby sprostać oczekiwaniom odbiorców. Stąd tak ogromny nacisk na wygodę, funkcjonalność i estetykę. Stąd również pomysł na znacznie szerszą niż w konkurencyjnych obiektach ofertę gastronomiczną i rozrywkowo-sportową. Oferta Libero to nie tylko znani najemcy sieciowi, ale także lokalne, sprawdzone i budzące zaufanie koncepty – mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Galeria Libero powstaje przy ul. Tadeusza Kościuszki – jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta, na działce o powierzchni 54 tys. mkw. Obiekt będzie oferował 45 tys. mkw. powierzchni handlowej i rozrywkowej rozlokowanej na 3 poziomach. Program galerii, oprócz sklepów i punktów usługowych najbardziej znanych sieci i supermarketu, zakłada także bardzo rozbudowana ofertę rozrywkowo-gastronomiczną, na którą złoży się m.in. 8-salowe kino, klub bilardowy, strefa zabaw dla dzieci, korty do squasha i badmintona, restauracje z tarasami. Autorem projektu Galerii Libero jest pracownia MOFO Architekci.

Echo Investment SA to jedna z największych w Polsce firm inwestycyjno-deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma zrealizowała ponad 120 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1,1 mln mkw.

Od 2015 roku Echo Investment  jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate – Oaktree – PIMCO.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY