Kari zamyka wszystkie sklepy w Polsce

Salon Kari

Kari Poland w likwidacji. Zarząd spółki Kari Poland sp. z o.o. , właściciel sieci sklepów z obuwiem Kari, podjął decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku.

Spółka znajdzie się w likwidacji od 19 sierpnia 2016 roku i jak dowiedziała się redakcja Retailnet trwają negocjacje w sprawie rozwiązania wszystkich umów najmu. Łącznie Kari zrezygnuje z wynajmu 10 174,69 mkw. powierzchni w całym kraju.

– Słabe wyniki na głównym rynku zbytu jakim jest Rosja zmusiły właściciela marki Kari do takiej szybkiej i zdecydowanej decyzji. Łącznie likwidujemy 40 sklepów w tym 7 franczyzowych. Obecnie mamy uzgodnione zwroty lokali z kilkunastu lokalizacji. Pozostałe zamknięcia zamierzamy przeprowadzić sprawnie do końca września. Firma przeprowadziła także zwolnienia grupowe i na koniec sierpnia i z dniem 30 września w firmie nie pozostanie żaden pracownik – mówi dla Retailnet Krzysztof Barański, Real Estate Director Kari Poland sp. z o.o., który jest odpowiedzialny za zamknięcie wszystkich salonów.

Przypomnijmy, sieć Kari zadebiutowała na polskim rynku w 2012 roku. Wówczas w planach spółki było otwarcie 30 salonów w wybranych galeriach i centrach handlowych na terenie całego kraju. Średnia powierzchnia sklepów sieci to 200-300 mkw. W ofercie sieci było obuwie w atrakcyjnych cenach oraz akcesoria. Właścicielem sieci jest Igor Yakovlev, znany rosyjski biznesmen, założyciel m.in. sieci sklepów Eldorado oferującej sprzęt elektroniczny oraz artykuły gospodarstwa domowego.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY