Wyższe obroty Grupy Redan dzięki strategii omnichannel

top secret redan

Grupa Redan, jeden z czołowych graczy na rynku modowym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, w okresie od stycznia do sierpnia 2016 roku zanotowała obroty na poziomie 381 mln złotych. Były one wyższe o 13 proc. w ujęciu rok do roku.

Grupa Redan dzieli się na dwa, wyraźnie różniące się, sektory: modowy i dyskontowy. Firma jest operatorem takich marek odzieżowych jak Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TXM textilmarket. W ramach obu segmentów funkcjonuje łącznie ok. 700 placówek. Od kilku lat Grupa prowadzi sprzedaż w modelu wielokanałowym.

– Nasz pierwszy sklep www.topsecret.pl zaczął działalność w 2007 r. W kolejnych latach uruchomiliśmy sklepy on-line marki Top Secret na Ukrainie i w Rosji. W 2014 r. rozpoczął także działalność pierwszy dyskontowy sklep odzieżowy w internecie w Polsce: www.txm24.pl – opowiada Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan.

Click and collect łączy światy online i offline

Zdaniem Bogusza Kruszyńskiego obecnie wyraźnie widać, że klienci oczekują płynnego, praktycznie niezauważalnego przejścia pomiędzy różnymi kanałami dystrybucji – online i off-line. Między innymi z tego powodu sklep internetowy TXM został niedawno odświeżony i wyposażony w nowe funkcjonalności.

Twórcom nowego serwisu przyświecał pomysł, aby stworzyć jednolitą szatę graficzną zarówno dla sieci sklepów stacjonarnych jak dla sklepu internetowego. Pierwotny zamysł udało się wcielić w życie i dziś wszystkie strony TXM cechuje podobny layout. Nowością zastosowaną w txm24.pl jest responsive web design. Technologia ta pozwala na poprawne wyświetlanie strony sklepu na każdym dostępnym urządzeniu. 

Sklep oferuje dwie możliwości opłacenia internetowych zakupów: za pośrednictwem przedpłaty (PayU, raty PayU, przelew bankowy, karta kredytowa), lub za pobraniem (płatność przy odbiorze). Wysyłka zamówień złożonych w sklepie internetowym  txm24.pl  realizowana jest za pośrednictwem firmy kurierskiej Siódemka, Poczty Polskiej, paczkomatów InPost oraz paczki w RUCHu. Klienci mają do dyspozycji zegar odliczający czas do kolejnej wysyłki. Zamówienia dokonane do godziny 11:00 w danym dniu są wysyłane tego samego dnia. Istnieje również możliwość darmowego odbioru w ponad 350 sklepach sieci TXM w ramach usługi click and collect. W tym wypadku czas dostawy wynosi jednak 3-5 dni.

Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY