Debiut Silesia Outlet na Shopping Center Forum 2016

Silesia Outlet

Podczas jesiennej edycji targów SCF, BOIG po raz pierwszy zaprezentuje nowy obiekt handlowy Silesia Outlet – najnowszą inwestycję austriackiego developera spółki 6B47 Real Estate Investors.

6B47 Real Estate Investors działa na rynku nieruchomości w Polsce, Austrii i Niemczech. Wartość portfolio projektów spółki to ponad miliard euro.

Outlet zlokalizowany będzie w Gliwicach, bezpośrednio przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice- Bojków). Na terenie parku handlowego z supermarketem Auchan i sklepem budowlano-dekoracyjnym Leroy Merlin.

– Od lat wiemy że Górny Śląsk zasługuje na centrum outletowe zlokalizowane po zachodniej stronie aglomeracji. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć idealną, ‘klasyczną lokalizację outletową’ tuż przy zjeździe z autostrady A4 Kraków-Wrocław i blisko skrzyżowania z autostradą A1. To obok Strykowa najważniejsze skrzyżowanie autostrad w Polsce. Już teraz trasę A4 pokonuje blisko 50 tys. samochodów dziennie. Silesia Outlet będzie największym centrum wyprzedażowym na Górnym Śląsku – mówi Mirosław Januszko, CEO  6B47 Real Estate Investors Poland.

Imponująco zapowiada się catchment tego obiektu. W strefie bezpośredniego oddziaływania (do 90 min jazdy samochodem) zamieszkuje około 6,5 mln klientów, a istniejące już dwa obiekty retail parku odwiedza łącznie około 4,5 mln ludzi rocznie. Fakt, że Gliwice są drugim po Warszawie, miastem w Polsce, z najwyższym dochodem na mieszkańca (GUS 2015 r.), pozwala sądzić, że ten rejon jest idealnym miejscem dla inwestycji z branży handlowej.

Silesia Outlet będzie miała blisko 20 tys. mkw. powierzchni GLA na której znajdzie się ponad 120 salonów znanych marek odzieżowych, obuwniczych i  sportowych dostępnych zawsze co najmniej 30 proc. taniej niż w regularnych galeriach handlowych. Dla klientów Silesia Outlet zostanie przygotowanych blisko 950 miejsc parkingowych.

– Wielkość outletu została dopasowana do potrzeba rynku. Przygotowaliśmy atrakcyjną dla najemców propozycję powierzchni handlowej zlokalizowanej na poziomie parteru z doskonałą komunikacją i łatwym dostępem z parkingów obsługujących całą strefę handlową retail parku. Już po pierwszych kontaktach z najemcami widzimy spore zainteresowanie znanych sieciowych marek nie tyko z sektora odzieżowego, ale również sportowego, obuwniczego, bieliźnianego i gastronomicznego – mówi Ewa Ściubidło z BOIG,  koordynator projektu.

Gliwice zostały uznane przez doradców rynku nieruchomości jako najlepsze miejsce na outlet w południowej Polsce. Zakupy w centrach wyprzedażowych zyskują na popularności wśród średniozamożnych mieszkańców dużych aglomeracji. Ta grupa klientów stale się powiększa, co sprzyja rozwojowi rynku outletów (na podstawie tegorocznego raportu BNP Paribas Real Estate Poland).

Za komercjalizację Silesia Outlet  odpowiada The Blue Ocean Investment Group (BOIG), wyłączny agent wynajmujący obiekt, specjalizujący się w wynajmie powierzchni handlowych, w tym największej liczby outletów w Polsce.

Silesia Outlet zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum 2016 Fall Edition przy stoisku 3.7

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY