Marcin Materny wzmocnił zarząd Echo Investment

Rada nadzorcza Echo Investment powołała do zarządu Marcina Maternego, który od wielu lat jest związany ze spółką i jako dyrektor odpowiadał za rozwój firmy w sektorze nieruchomości handlowych

– Uważam, że polski rynek centrów handlowych nadal ma duży potencjał. Stale znajdujemy w nim nisze dla nowych, ciekawych projektów. Przykładem jest Galeria Libero, która powstanie na południu Katowic – mówił w wywiadzie dla portalu Retailnet.pl Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment

Z przedstawicielami Echo Investment będzie można porozmawiać o inwestycjach handlowych spółki, w tym Galerii Libero podczas jesiennej edycji targów Shopping Center Forum 2016 przy stoisku 2.5.

Marcin Materny pracuje w Echo Investment od 1997 roku i przeszedł w firmie wszystkie szczeble kariery. Zaczynał jako specjalista ds. wynajmu, później zarządzał zespołem najmu w 10 centrach handlowych wybudowanych w latach 1998-2000. Następnie, jako dyrektor wynajmu, koordynował komercjalizację i marketing m.in. dla Pasażu Grunwaldzkiego. Pracował również jako dyrektor rozwoju projektów w Rumunii i na Węgrzech. W latach 2007-2010 Marcin Materny związał się z firmą Capital Park, gdzie koordynował rozwój inwestycji handlowych i biurowych. Po powrocie do Echo Investment był odpowiedzialny za wynajem centrów handlowych Galeria Echo Kielce, Veneda w Łomży, Outlet Park Szczecin, Amber w Kaliszu czy Olimpia w Bełchatowie. Od 2014 roku Marcin Materny był dyrektorem działu centrów handlowych. Współpracował przy tworzeniu strategii spółki w tym obszarze i odpowiadał za jego całościowy rozwój: przygotowanie kolejnych projektów, budowę i komercjalizację m.in. Libero w Katowicach czy rewitalizację starszych galerii z portfela Echo Investment i Echo Polska Properties.

Marcin Materny jest absolwentem Wydziału Ekonomii krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.

Echo Investment SA to jedna z największych w Polsce firm inwestycyjno-deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma zrealizowała ponad 120 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1,3 mln mkw. W budowie i przygotowaniu Echo Investment ma 48 projektów mieszkaniowych, biurowych i handlowych o łącznej powierzchni najmu i użytkowej wynoszącej blisko 500 tys. mkw.

Od 2015 roku Echo Investment  jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate – Oaktree – PIMCO. W portfolio Griffin Real Estate znajdują się liczne nieruchomości komercyjne oraz działki inwestycyjne zlokalizowane we wszystkich głównych, polskich miastach.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY