Media Markt modernizuje sklepy stacjonarne i rozwija kanał online

Media markt Gdynia3

W piątek 16 września nastąpiło ponowne otwarcie sklepu Media Markt w Gdyni. Salon zyskał nowy wygląd i funkcje, odpowiadające współczesnym trendom i potrzebom klientów. Jest to obecnie jedna z najnowocześniejszych powierzchni handlowych w Polsce.

– Media Markt wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów korzystających z najnowszych technologii w codziennym życiu, rozwija się dynamicznie we wszystkich kanałach sprzedaży. Ważnym elementem tego rozwoju są inwestycje w modernizację istniejących powierzchni handlowych, które są istotną platformą dotarcia do nabywców nowoczesnej elektroniki, poszukujących bezpośredniego kontaktu zarówno z kompleksową ofertą produktową, jak i fachowym doradcą – tłumaczy Andrzej Sobolik, członek zarządu/dyrektor zarządzający siecią Media Markt.

Rozwój sieci w modelu omnichannel

Jak zapowiadają władze spółki, jesienią uruchomiony ma zostać 58 sklep pod szyldem Media Markt w Polsce. Powstanie w Żorach. Spółka równie intensywnie myśli jednak o rozwoju sprzedaży online.

– Oprócz nowych marketów w dalszym ciągu inwestujemy w sprzedaż on-line. Z tej opcji równie chętnie korzystają klienci, którzy w swoim sąsiedztwie nie mają jeszcze sklepu Media Markt, jak i mieszkańcy dużych miast. Efekty naszej pracy najlepiej widać w rankingach, w których sklep www.mediamarkt.pl jest oceniany jako jeden z najbardziej popularnych e-sklepów z elektroniką użytkową w Polsce – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją Marcin Rosati, prezes zarządu Media Saturn Holding Polska.

Dodaje, że już teraz, oprócz zakupu nowego sprzętu, klienci mogą on-line skorzystać z całego portfolio usług okołosprzedażowych, obejmującego m.in. montaż sprzętu lub rozszerzoną gwarancję na większość urządzeń. – Wygodną opcją jest także możliwość odbioru zamówionego sprzętu w najbliższym sklepie stacjonarnym, dzięki czemu klienci nie muszą płacić za jego dostawę – mówi Marcin Rosati.

Holding Media-Saturn to największy w Europie sprzedawca elektroniki użytkowej. Firma jest właścicielem sieci Media Markt oraz Saturn, dysponujących łącznie ponad 1000 specjalistycznymi marketami oferującymi wysokiej jakości urządzenia do domu i biura oraz najnowsze technologie mobilne w 15 krajach. Ok. 80 sklepów zlokalizowanych jest w Polsce. W 2011 roku do portfolio firmy dołączył sklep redcoon, profesjonalny sprzedawca internetowy operujący w segmencie Pure Play.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY